Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
19.01.2013 23:35

Czterech alpinistów zginęło pod lawiną w Szkocji

Czterech alpinistów zginęło w sobotę pod lawiną w górach w zachodniej Szkocji - poinformowała miejscowa policja. Nie podano tożsamości ofiar.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Czterech alpinistów zginęło w sobotę pod lawiną w górach w zachodniej Szkocji - poinformowała miejscowa policja. Nie podano tożsamości ofiar. *

Lawina zeszła w rejonie malowniczej doliny Glencoe i zaskoczyła sześć osób, które wyprawiły się w góry. Cztery - dwie kobiety i dwóch mężczyzn - zginęły pod zwałami śniegu. Piąta osoba trafiła do szpitala i jest w stanie krytycznym. Życie szóstego uczestnika wyprawy, który wezwał służby ratownicze, nie jest zagrożone.

"To przerażająca tragedia" - powiedział szef autonomicznego rządu Szkocji Alex Salmond.

Góry w rejonie doliny Glencoe są od dawna lat rajem dla alpinistów oraz miłośników górskich wędrówek i kolarstwa górskiego. Lawiny zdarzają się tam jednak niezwykle rzadko.

Prawdopodobnie do zejścia w sobotę potężnych mas śniegu przyczynił się atak zimy w całej Wielkiej Brytanii. Śnieżyce spowodowały poważne zakłócenia w komunikacji, m.in. odwołano wiele lotów na londyńskim lotnisku Heathrow. (PAP)

13033286

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz