Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Cztery samoloty nie wystartowały z lotniska w Pyrzowicach

0
Podziel się:

Cztery samoloty nie wystartowały rano z powodu mgieł z lotniska w Pyrzowicach.

Cztery samoloty nie wystartowały z lotniska w Pyrzowicach
(Hyougushi/CC/Flickr)
bETVQxNh

Cztery samoloty nie wystartowały rano z powodu mgieł z lotniska w Pyrzowicach - poinformował port na swojej stronie internetowej. Poranny lot do Warszawy został odwołany, natomiast samoloty do Londynu, Monachium i Paryża wystartowały z Krakowa.

Jak informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego, na przeważającym obszarze województwa przewiduje się we wtorek wystąpienie mgieł ograniczających widoczność poniżej 200 m.

Nie ma utrudnień na warszawskim lotnisku imienia Fryderyka Chopina. Jak informuje IMGW w stolicy widzialność jest dobra i sięga około 10 kilometrów więc lotnisko pracuje normalnie. Mgły utrzymują się głównie na Śląsku, na południu Podkarpacia, na Lubelszczyźnie, na ziemi Świetokrzyskiej i na południu Mazowsza. Najtrudniejsza sytuacja panuje w okolicach Lublina i Leska gdzie widzialność jest ograniczona do 100 metrów, w Katowicach 300.

bETVQxNj

Mimo częściowego zamglenia na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce rejsowy samolot do Warszawy odleciał zgodnie z planem. Jasionka - o ile warunki nagle się drastycznie nie pogorszą - jest też przygotowana do przyjmowania samolotów. Wczoraj przed wieczorem mgła nad rzeszowskim lotniskiem uniemożliwiła lądowanie rejsowego samolotu z Warszawy. Maszyna mająca planowo siadać w Rzeszowie o 17.55 została przekierowana do Krakowa.

_ - Bez odwołanych lotów i większych opóźnień _ - tak wygląda sytuacja na lotnisku w podkrakowskich Balicach. Mgły od soboty utrudniały prace większości lotnisk w Polsce. - _ Poprawa widoczności oznacza koniec problemów z odlotami i przylotami _- mówi Urszula Podraza rzeczniczka prasowa Kraków Airport.

Jak dodaje Urszula Podraza mgły spowodowały spore zamieszanie w połączeniach. Konieczne było odwołanie kilku startów i przejęcie części lądowań. - _ Wczoraj i przedwczoraj przejęliśmy w sumie 14 lotów _- mówi.

Samoloty w Balicach mogą lądować przy widoczności ponad pół kilometra, a startować przy 400 metrach. W ciągu dnia prognozowane jest lekkie zamglenie. Obecnie widoczność wynosi ponad 1,5 kilometra.

bETVQxNp

Czytaj więcej w Money.pl

bETVQxNK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)