Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dagestan znów niespokojny. Zginęło dwóch policjantów

0
Podziel się:

Dwóch rosyjskich policjantów zostało zastrzelonych w nocy w Dagestanie, niespokojnej republice na rosyjskim Północnym Kaukazie

Dagestan znów niespokojny. Zginęło dwóch policjantów
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)
bETvalit

Dwóch rosyjskich policjantów zostało zastrzelonych w nocy w Dagestanie, niespokojnej republice na rosyjskim Północnym Kaukazie - poinformowała agencja Interfax, powołując się na dagestańskie MSW.

Nieznani sprawcy jadący dżipem ostrzelali z broni automatycznej policjantów siedzących w dwóch samochodach zaparkowanych w jednej z dzielnic Machaczkały, stolicy Dagestanu. W nocy z piątku na sobotę w starciach na drodze na południe od Machaczkały zginęło sześciu islamskich rebeliantów i jeden rosyjski żołnierz.

Dagestan, zamieszkany przez 2,5 mln ludzi, jest jedną z najbiedniejszych, najbardziej zróżnicowanych etnicznie i niespokojnych republik Federacji Rosyjskiej. Na porządku dziennym są tam akty przemocy, których ofiarami najczęściej padają policjanci i żołnierze. O ataki te zwykle obwinia się miejscowe gangi i islamskich rebeliantów.

bETvaliv

Rebelianci dążą do oderwania Dagestanu oraz innych republik Północnego Kaukazu od Rosji i utworzenia tam islamskiego emiratu.

Zdaniem organizacji praw człowieka do eskalacji przemocy w republice przyczyniają się same siły bezpieczeństwa, które dopuszczają się morderstw, bezprawnych aresztowań i uprowadzeń. Podkreśla się ponadto, że dla młodych mężczyzn przyłączenie się do rebeliantów jest często jedyną możliwością, gdyż skorumpowani urzędnicy stale żądają od ich rodzin łapówek.

Czytaj więcej w Money.pl
Na Kaukazie zabili sześciu rebeliantów Sześciu islamskich rebeliantów i jeden rosyjski żołnierz zginęło w walkach w Dagestanie.
Urządzili jatkę. Bo ma być bezpieczniej Rebelianci dążą do oderwania Dagestanu od Rosji i utworzenia islamskiego emiratu.
Rosyjska policja torturuje ludzi prądem? Policjanci z posterunku w Krasnojarsku na Syberii są oskarżani o torturowanie prądem podejrzanego.
bETvaliW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)