Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Deklaracja ws. ochrony tygrysów

0
Podziel się

Przedstawiciele 13 krajów, w których na wolności żyją
jeszcze tygrysy, podpisali we wtorek w Petersburgu deklarację w sprawie ochrony tych wielkich
kotów, zagrożonych wyginięciem.

bEhJBqKt

Przedstawiciele 13 krajów, w których na wolności żyją jeszcze tygrysy, podpisali we wtorek w Petersburgu deklarację w sprawie ochrony tych wielkich kotów, zagrożonych wyginięciem.

Na tym "tygrysim szczycie" Rosja i Chiny porozumiały się w sprawie utworzenia ponadgranicznych stref ochronnych dla dziko żyjących tygrysów. Poinformował o tym premier Władimir Putin po spotkaniu z szefem chińskiego rządu Wen Jiabao. Putin zapowiedział też zaostrzenie kar dla kłusowników.

Światowy Fundusz dla Przyrody (WWF) z zadowoleniem powitał obie inicjatywy, a przy okazji poinformował, że amerykański aktor Leonardo DiCaprio ofiarował milion dolarów na ratowanie zagrożonych wyginięciem tygrysów.

bEhJBqKv

Na rosyjskim Dalekim Wschodzie, gdzie żyje jeszcze ok. 450 tygrysów syberyjskich, ochrona tych zwierząt będzie odgrywała większą rolę przy planowaniu budowy osiedli i dróg - zapowiedział Putin.

Szacuje się, że na wolności żyje jeszcze na świecie ok. 3,2 tys. tygrysów. W minionym stuleciu liczba krajów, w których występują te zwierzęta, zmniejszyła się z 25 do 13. Na szczycie w Petersburgu zapowiedziano podjęcie próby podwojenia światowej populacji tygrysów do 2022 roku.

Tygrysy na wolności żyją w Bangladeszu, Bhutanie, Birmie, Kambodży, Chinach, Indiach, Indonezji, Laosie, Malezji, Nepalu, Rosji, Tajlandii i Wietnamie.(PAP)

az/ ro/

bEhJBqKB

7758421 7757986 7757816

bEhJBqKW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)