Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Demonstracja w Zagrzebiu. Doszło do starć

0
Podziel się

Około 15 tysięcy ludzi uczestniczyło w antyrządowej demonstracji w stolicy Chorwacji.

Demonstracja w Zagrzebiu. Doszło do starć
(PAP/EPA)
bEhFWJed

Około 15 tysięcy ludzi uczestniczyło w antyrządowej demonstracji w Zagrzebiu. Chorwacka telewizja informuje, że doszło do starć z policją, która użyła gazu łzawiącego.

Z relacji telewizyjnych wynika, że dziesiątki demonstrantów, głównie młodych ludzi, usiłowały przerwać kordon policyjny, blokujący dostęp do siedziby rządu w centrum Zagrzebia. Policjanci, obrzucani kamieniami i cegłami, odpowiedzieli gazem łzawiącym. Kilka osób odniosło obrażenia.

Premier Chorwacji Jadranka Kosor wezwała do zaprzestania protestów, podkreślając, że destabilizacja może podważyć starania Chorwacji o członkostwo w Unii Europejskiej.
Tysiące ludzi demonstrowały pokojowo przeciwko rządowi, a także w celu wyrażenia poparcia dla chorwackiego weterana wojennego, oczekującego w więzieniu w Bośni na ekstradycję do Serbii - informuje agencja Associated Press, nie podając szczegółów.

bEhFWJef

Niesiono transparenty z napisami _ Obrońcy Chorwacji są bohaterami _ i _ Stop prześladowaniom obrońców Chorwacji _. Demonstrację zorganizowały chorwackie ugrupowania weteranów wojny z lat 1991-1995.

Dwa dni wcześniej w Zagrzebiu odbyła się demonstracja antyrządowa z udziałem kilkuset osób i również doszło do starć z policją. Wielu Chorwatów oskarża władze o korupcję i obwinia je za trudną sytuację gospodarczą.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/t128614.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/polska;za;dalszym;rozszerzeniem;unii,127,0,750719.html) Polska za dalszym rozszerzeniem Unii Truszczyński: Chorwacja jest bliska zakończenia negocjacji przystąpienia do wspólnoty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t41889.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/unia;musi;uwazac;na;chorwacje,228,0,741604.html) Unia musi uważać na Chorwację _ Financial Times _ pisze, że UE powinna ostrożnie przyjmować ten kraj w swoje szeregi.
bEhFWJeG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)