Notowania

solidarność
14.11.2010 00:42

Demonstracje solidarności z chrześcijanami w Iraku

Kilka tysięcy osób demonstrowało w niedzielę w Sztokholmie wyrażając solidarność z chrześcijanami w Iraku, którzy w ostatnich dniach padli ofiarą całej serii ataków. Podobna demonstracja odbyła się w Paryżu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Kilka tysięcy osób demonstrowało w niedzielę w Sztokholmie wyrażając solidarność z chrześcijanami w Iraku, którzy w ostatnich dniach padli ofiarą całej serii ataków. Podobna demonstracja odbyła się w Paryżu. *

Ulicami stolicy Szwecji przeszedł pochód demonstrantów niosąc transparenty z napisami głoszącymi m. in. "Chronić chrześcijan przed terroryzmem islamskim !", "Nie wysyłajcie chrześcijan na śmierć !" i "Ban Ki Mun (sekretarz generalny ONZ - PAP) gdzie jesteś ?".

"Chcemy aby ONZ podjęła decyzję o utworzeniu regionu autonomicznego w Iraku dla naszych braci" - powiedział jeden z organizatorów demonstracji.

W demonstracji uczestniczyło - według organizatorów - 6 tys. osób, a według policji 3 tys.

W Paryżu, na placu Trocadero, demonstranci skandowali "Sprawiedliwość, pokój i ochrona a nie eksterminacja !" oraz "Powstrzymać masakrę chrześcijan !". Również tam liczba demonstrujących była inna w ocenie organizatorów a inna policji. Według organizatorów było ich "kilka tysięcy", a według policji ok. 1000.

W sobotę ok. 5 tys. osób protestowało na ulicach Brukseli przeciwko prześladowaniom chrześcijan w Iraku.

31 października 44 wiernych i dwóch duchownych zostało zamordowanych podczas mszy w katedrze chrześcijańskiej obrządku syryjskiego w Bagdadzie. Do zbrodni przyznała się Al-Kaida. W następnych dniach doszło do całej serii krwawych ataków na wspólnotę chrześcijańską w Bagdadzie. (PAP)

jm/

7697505 7698167

Tagi: solidarność, wiadomości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz