Notowania

wojna domowa w syrii
03.03.2013 17:17

"Der Spiegel": Instruktorzy z UE będą szkolić syryjskich powstańców

Niemcy nie wezmą udziału w tym przedsięwzięciu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

*Instruktorzy wojskowi z krajów UE będą szkolić syryjskich powstańców w obsłudze broni - podał niemiecki tygodnik _ Der Spiegel _, nazywając to ustalenie _ nowym zwrotem w konflikcie w Syrii _. Niemcy nie wezmą udziału w tym przedsięwzięciu. *

Jak pisze wydawany w Hamburgu tygodnik, źródła w Brukseli oficjalnie mówią o pomocy w formie _ sprzętu nieprzeznaczonego do zabijania _ oraz o _ technicznym wsparciu _.

_ Na użytek wewnętrzny kraje UE wyjaśniły jednak, że chodzi także o szkolenie bojowników w posługiwaniu się bronią _ - czytamy w _ Spieglu _.

Bruksela zakłada, że doradców wojskowych wyśle Wielka Brytania, a może i Francja. Jak twierdzą źródła w niemieckim rządzie, Berlin nie weźmie udziału w tej akcji.

Czytaj więcej o sytuacji w Syrii w Money.pl
Unia Europejska podjęła decyzję ws. Syrii Unia Europejska przedłuży o kolejne trzy miesiące sankcje wobec ogarniętej konfliktem wewnętrznym Syrii, ale ze zmianami, które umożliwią większe wsparcie dla opozycji w tym kraju.
20 Polaków będzie pilnowało spokoju w Mali Ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej zatwierdzili rozmieszczenie wojskowej misji szkoleniowej w Mali.
Unia niemal wynosi się z Damaszku UE ma wycofać personel do Bejrutu. Ambasador UE w Damaszku kończy obecnie swoją kadencję i nowy charge d'affaires będzie rezydował w stolicy Libanu.
Tagi: wojna domowa w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz