Notowania

dzień
13.06.2010 12:09

Dni Kawaleryjskie w Suwałkach

Zawody sprawności ułańskiej, pokazy woltyżerki i inscenizacje walk kawalerii można zobaczyć na 10. Pikniku Kawaleryjskim, który odbywa się w niedzielę w Suwałkach (Podlaskie).

Podziel się
Dodaj komentarz

*Zawody sprawności ułańskiej, pokazy woltyżerki i inscenizacje walk kawalerii można zobaczyć na 10. Pikniku Kawaleryjskim, który odbywa się w niedzielę w Suwałkach (Podlaskie). *

Dni Kawaleryjskie zainaugurowano w sobotę przemarszem kawalerii ulicami miasta. Jednak w niedzielę jest najwięcej atrakcji związanych z kawalerią. Tegoroczną atrakcją imprezy jest rekonstrukcja historyczna przedstawiająca walkę polskich oddziałów z żołnierzami i kawalerią bolszewicką w 1920 roku.

"To pokaz przeznaczony dla publiczności, z efektami pirotechnicznymi; dużo strzelaniny, będą walki żołnierzy pieszych, a także walka kawalerii" - powiedział PAP Krzysztof Skłodowski z Muzeum Okręgowego w Suwałkach.

Podczas imprezy przewidziano też inne atrakcje - m.in. konkurs władania szablą, lancą i turniej rycerski. Zmaganiom ułanów towarzyszyć będą także konkursy hippiczne, otwarty konkurs w powożeniu bryczką o nagrodę dyrektora suwalskiego muzeum, walki artylerii konnej oraz zabawy ułańskie.

Jak powiedział PAP dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach Jerzy Brzozowski, tegoroczna impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem kawalerzystów. W Suwałkach jest bowiem kilkanaście pododdziałów konnych.

Piknik co roku cieszy się także dużą popularnością wśród mieszkańców regionu - codziennie w imprezie bierze udział kilka tysięcy osób.(PAP)

bur/ pad/

Tagi: dzień, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz