Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
12.01.2014 22:28

Do godz. 22 WOŚP zebrała ponad 27 mln zł

# dochodzi więcej wypowiedzi z konferencji oraz aktualna informacja o zebranej kwocie #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi więcej wypowiedzi z konferencji oraz aktualna informacja o zebranej kwocie #

12.01. Warszawa (PAP) - Do godz. 22 w czasie 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano ponad 27 mln zł. W niedzielę na wieczornej konferencji prasowej Jurek Owsiak podziękował mediom za wsparcie zbiórki i zachęcanie ludzi do wspierania fundacji.

W tym roku WOŚP gra pod hasłem "Na ratunek" - 120 tys. wolontariuszy zbiera pieniądze na wyposażenie dziecięcych oddziałów medycyny ratunkowej oraz oddziałów geriatrycznych.

"Ludzie wspaniale grają pod każdą szerokością geograficzną" - powiedział Owsiak podczas konferencji. Zapowiedział, że przez najbliższe godziny będą trwały podsumowania Finału. Do północy spływają informacje ze sztabów i od wolontariuszy.

Jak poinformował rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies ponad 5 mln zł udało się zebrać dzięki zbiórkom elektronicznym. Zachęcił, żeby brać udział w aukcjach internetowych. Przypomniał, że wystawiać nowe przedmioty można do końca stycznia, a ostatnie aukcje zakończą się dopiero 14 lutego.

Krajowy konsultant ds. chirurgii dziecięcej prof. Piotr Kaliciński poinformował, że za zebrane w ramach 22 Finału WOŚP pieniądze fundacja kupi m.in. sprzęt diagnostyczny dla oddziałów medycyny ratunkowej, żeby dzieci po urazach miały szybko postawioną diagnozę.

Prezes Fundacji WOŚP prof. Bohdan Maruszewski zapewnił, że fundacja kupuje wyłącznie sprzęt najnowocześniejszy i najwyższej jakości. "My nie musimy się tłumaczyć, liczby mówią same za siebie" - przekonywał, mówiąc o tysiącach urządzeń w całej Polsce, które kupiła WOŚP.

Zebrane podczas 22. Finału WOŚP pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej, np. na wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG.

W tym roku WOŚP po raz drugi zbiera pieniądze na rzecz godnej opieki medycznej seniorów. W ramach środków z zeszłorocznego Finału fundacja wyposażyła wszystkie istniejące w Polsce oddziały geriatryczne i gotowa jest wesprzeć w ten sam sposób każdy nowy oddział, który będzie miał kontrakt z NFZ.

W zeszłym roku podczas 21. Finału WOŚP zebrano w sumie ponad 50,6 mln zł. (PAP)

akw/ stav/ mp/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz