Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Do końca wakacji zakończą się remonty trzech dworców w woj. łódzkim

0
Podziel się

Do końca wakacji zakończą się remonty trzech dworców w województwie
łódzkim: w Zgierzu, Pabianicach i Radomsku - poinformował w środę PAP rzecznik Grupy PKP Łukasz
Kurpiewski. Łączny koszt remontów przekracza 8,5 mln zł.

bDeYpUwR

Do końca wakacji zakończą się remonty trzech dworców w województwie łódzkim: w Zgierzu, Pabianicach i Radomsku - poinformował w środę PAP rzecznik Grupy PKP Łukasz Kurpiewski. Łączny koszt remontów przekracza 8,5 mln zł.

Remonty dworców w Zgierzu i Pabianicach mają być przeprowadzone do końca lipca. Remont w Radomsku potrwa dłużej niż planowali kolejarze - okazało się, że miasto remontuje pobliską pętlę autobusową, więc prace remontowe na dworcu się przedłużą, by mogło powstać więcej miejsc parkingowych. Prace na tym dworcu mają się zakończyć do końca sierpnia.

Remont dworca w Radomsku będzie kosztował 4 mln 325 tys. zł, dworca w Pabianicach 2 mln 270 tys. zł, a w Zgierzu - 2 mln zł. Remonty są finansowane z budżetu państwa i środków własnych PKP SA. Naprawione mają być dachy i elewacje, odnowione będą też wnętrza, a instalacje - wymienione. Dworce mają być przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Po remoncie ma działać na nich monitoring, przybędzie też miejsc parkingowych. (PAP)

her/ mki/

bDeYpUxu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)