Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Do poniedziałku zakaz przewożenia towarów niebezpiecznych

0
Podziel się:

#
Dochodzi informacja o zakazie przewozów materiałów niebezpiecznych w woj. śląskim
#

bECWetVN

# Dochodzi informacja o zakazie przewozów materiałów niebezpiecznych w woj. śląskim #

16.04. Warszawa/ Katowice (PAP) - W związku z uroczystościami żałobnymi wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wprowadził w Warszawie zakaz poruszania się pojazdów przewożących towary niebezpieczne. Zakaz będzie obowiązywał od piątku od godziny 18 do poniedziałku do godziny 6 rano.

Podobny zakaz wprowadził od niedzieli do poniedziałku na niektórych drogach woj. śląskiego wojewoda śląski, Zygmunt Łukaszczyk. Wiąże się to z niedzielnym pogrzebem pary prezydenckiej w Krakowie.

bECWetVP

"W tym czasie nie wolno na terenie miasta transportować m.in. gazów, materiałów ciekłych zapalnych, stałych zapalnych i samozapalnych, wytwarzających w zetknięciu z wodą gazy zapalne, materiałów trujących, promieniotwórczych, żrących" - poinformowała w piątek PAP rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ivetta Biały.

W woj. śląskim zakaz będzie obowiązywać od 6 rano w niedzielę do 3 rano w poniedziałek 19 kwietnia. W tym czasie obowiązuje zakaz poruszania się pojazdów przewożących towary niebezpieczne w ilościach wymagających oznakowania pomarańczowymi tablicami.

Zakaz obowiązuje na drogach publicznych pomiędzy Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, a węzłem Brzęczkowice na autostradzie A4. Dotyczy to m.in. odcinków drogi wojewódzkiej nr 913, drogi krajowej S1, trasy E75 aż do autostrady. Podobny zakaz na autostradzie Katowice - Kraków ma wydać jej zarządca.

Zakaz nie dotyczy przewozu paliw i substancji technicznych niezbędnych do funkcjonowaniu placówek szpitalnych.

bECWetVV

Naruszanie rozporządzeń wojewodów grozi grzywną.(PAP)

gdy/ mab/ malk/ jbr/

bECWetWq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)