Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dofinansowanie z funduszy UE dla 24 inwestycji w regionie płockim

0
Podziel się

Rewaloryzacja i adaptacja zabytkowego założenia dworsko-parkowego w
Rościszewie koło Sierpca i urządzenie parku miejskiego "Zamkowa" w Wyszogrodzie to inwestycje
należące do 24 projektów w regionie płockim, które otrzymają wsparcie z funduszy Unii Europejskiej.

bEirawDF

Rewaloryzacja i adaptacja zabytkowego założenia dworsko-parkowego w Rościszewie koło Sierpca i urządzenie parku miejskiego "Zamkowa" w Wyszogrodzie to inwestycje należące do 24 projektów w regionie płockim, które otrzymają wsparcie z funduszy Unii Europejskiej.

Łączna wartość wszystkich 24 inwestycji to około 17,2 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych wyniesie 8,9 mln zł - poinformowała PAP rzecznik mazowieckiego urzędu marszałkowskiego Marta Milewska.

Za pieniądze te najpóźniej do 2013 r. wykonane zostaną w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich rewitalizacje rynków i zabytków, rozbudowa szkół, budowa parkingów i chodników, a także remonty boisk i stadionów miejskich.

bEirawDH

"To bardzo ważne inwestycje dla mieszkańców mniejszych miast i wsi, którzy na co dzień będą z nich korzystać" - powiedział marszałek Adam Struzik, który w piątek podpisał umowy na unijne dofinansowanie inwestycji w regionie płockim.

Wśród najciekawszych przedsięwzięć znalazły się m.in.: odnowienie rynku w Drobinie, budowa wiejskiego Centrum Tradycji i Kultury w Gąsewie, renowacja zabytkowego parku w Małej Wsi oraz budowa ścieżki rowerowej między miejscowościami Łąck i Sendeń pod Płockiem na Pojezierzu Gostynińsko-Włocławskim. (PAP)

mb/ je/ jra/

bEirawEi
inwestycje
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)