Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dokumenty nt. Czerwca 1976 na serwerze Radomskiej Biblioteki Cyfrowej

0
Podziel się:

Ponad 330 dokumentów dotyczących wydarzeń radomskiego Czerwca'76 udostępniono
na serwerze Radomskiej Biblioteki Cyfrowej. Są wśród nich czasopisma, jednodniówki, dokumenty życia
społecznego, notatki, pisma urzędowe, plakaty i ulotki.

Ponad 330 dokumentów dotyczących wydarzeń radomskiego Czerwca'76 udostępniono na serwerze Radomskiej Biblioteki Cyfrowej. Są wśród nich czasopisma, jednodniówki, dokumenty życia społecznego, notatki, pisma urzędowe, plakaty i ulotki.

Wszystkie dokumenty pochodzą ze zbiorów Czytelni Regionalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. Jak powiedziała PAP kierownik działu promocji książki w tej placówce Ilona Michalska - Masiarz, w ten sposób biblioteka chce uczcić obchody 35. rocznicy protestu robotniczego w czerwcu 1976 roku w Radomiu.

Aby zapoznać się z dokumentami, należy wejść na stronę internetową www.bc.mbpradom.pl/dlibra i po lewej stronie ekranu odnaleźć link z kolekcją "Czerwiec 1976".

Michalska - Masiarz zapowiedziała, że w ciągu najbliższych dni ukaże się także czwarta część bibliografii "Czerwiec'76". Zestawienie to rejestruje książki i artykuły z czasopism nt. wydarzeń radomskich, które ukazały się w latach 2006-2011.

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu jest jedyną biblioteką publiczną na Mazowszu, która uruchomiła bibliotekę cyfrową. Działa ona od stycznia 2009 roku.

Radomska Biblioteka Cyfrowa gromadzi dokumenty regionalne, rozproszone w innych bibliotekach i instytucjach. Zabezpiecza, chroni i archiwizuje cenne, stare zbiory regionalne oraz zapewnia czytelnikom dostęp do tych materiałów przez internet.

Na serwerze Radomskiej Biblioteki Publicznej znajduje się obecnie 5 tys. publikacji. Jest wśród nich ponad 330 książek, przeszło 4,5 tys. numerów różnych czasopism i gazet, także szereg różnego rodzaju innych dokumentów i map.

Najstarszym dokumentem umieszczonym na serwerze biblioteki jest pochodzące z 1694 r. "Kazanie na uroczystość Nayświętszey Panny Maryey, w Radomiu w Kościele Farnym". (PAP)

ilp/ abe/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)