Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolniak o reklamówce PO: kontrowersyjna, ale skuteczna

0
Podziel się

Kontrowersyjna, budząca emocje, ale skuteczna
- tak koordynator eurokampanii PO Grzegorz Dolniak mówi o
najnowszej reklamówce Platformy. W reklamie pokazane są świńskie
zady z podniesiony ogonami i napis: "Gdzie PiS ma dopłaty dla
polskiego rolnictwa?".

bEhMRBwB

Kontrowersyjna, budząca emocje, ale skuteczna - tak koordynator eurokampanii PO Grzegorz Dolniak mówi o najnowszej reklamówce Platformy. W reklamie pokazane są świńskie zady z podniesiony ogonami i napis: "Gdzie PiS ma dopłaty dla polskiego rolnictwa?".

Dolniak w piątkowej rozmowie z PAP podkreślał, że Platforma wielokrotnie, na "merytorycznych konferencjach" wskazywała, że Prawo i Sprawiedliwość wchodząc w alians z brytyjskimi torysami, którzy opowiadają się za likwidacją dopłat rolnych, działa wbrew interesowi polskich rolników i rozwojowi polskiej wsi.

"Niestety ten +normalny+ przekaz okazał się nieskuteczny, nie przebił się w mediach, a przez to nie dotarł do wyborców, szczególnie tych z obszarów wiejskich. Dlatego zdecydowaliśmy się na coś kontrowersyjnego, co budzi emocje, ale jest skuteczne. Widać wyraźnie, że tym zabiegiem wywołaliśmy szeroką dyskusję o sprawach ważnych dla rolnictwa i wsi" - mówił Dolniak.

bEhMRBwD

"Naturalnie można spierać się, czy taka forma jest właściwa do przekazywania tych treści, ale zwracam uwagę, że naszą reklamówkę umieściliśmy w tabloidach, a więc mediach, które posługują się w pierwszym rzędzie obrazem" - dodał polityk Platformy.

Reklamówkę PO skrytykowały wszystkie ugrupowania sejmowe. Jarosław Kaczyński (PiS) nazwał ją "sprowadzaniem polskiej polityki do poziomu chlewu" i "kolejnym triumfem Janusza Palikota".

"Platforma pokazała to, co miała - ponieważ Palikot zabrał łby, to zostało to, co zostało" - powiedział Stanisław Żelichowski (PSL), nawiązując do jednego z wywiadów telewizyjnych Palikota, na który poseł PO przyszedł ze świńskim łbem. Ludowcy - powiedział Żelichowski - "nie pozwoliliby sobie" na taką reklamówkę.

SLD zarzuca Platformie, że się "zeświniła" i że "psuje kampanię wyborczą". (PAP)

bEhMRBwJ

laz/ ura/ jbr/

bEhMRBxe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)