Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dolnośląskie: Bunt w poprawczaku; czterech wychowanków zatrzymanych

0
Podziel się:

Policja zatrzymała czterech wychowanków Zakładu Poprawczego w
Jerzmanicach-Zdrój (Dolnośląskie), po tym jak zaatakowali oni strażnika i zdemolowali placówkę.

bEstRejV

Policja zatrzymała czterech wychowanków Zakładu Poprawczego w Jerzmanicach-Zdrój (Dolnośląskie), po tym jak zaatakowali oni strażnika i zdemolowali placówkę.

Jak poinformował we wtorek PAP rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi Piotr Klimaszewski, do buntu w zakładzie poprawczym doszło w poniedziałek.

"Przyczyną konfliktu była kłótnia pomiędzy 19-letnim wychowankiem a jednym ze strażników. Nastolatek rzucił w strażnika donicą, a następnie uderzy go drewniana pałką i zaczął wybijać szyby na terenie szkoły" - relacjonował rzecznik.

bEstRejX

Po ataku na strażnika do nastolatka dołączył jego 18-letni kolega i wspólnie zaczęli demolować budynek poprawczaka. Po tym jak dyrektor placówki zdecydował się na wezwanie policji, napastnicy zabarykadowali się w toalecie.

Policjanci szybko zatrzymali agresywnych nastolatków. "Po przeanalizowaniu monitoringu policja zatrzymała jeszcze dwóch wychowanków, którzy brali udział w demolowaniu placówki" - powiedział Klimaszewski.

Zatrzymani wychowankowie poprawczaka trafili do policyjnego aresztu. Odpowiedzą za pobicie strażnika oraz dokonane zniszczeń, które wyceniono na kilkaset złotych. Grozi im do ośmiu lat więzienia.(PAP)

pdo/ pz/

bEstReky
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)