Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolnośląskie: Dwa nowe zezwolenia w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

0
Podziel się:

Co najmniej 50 mln zł zainwestuje w rozbudowę zakładu w Legnickiej
Specjalnej Strefie Ekonomicznej firma VOSS Automotive Polska. Spółka DRG-Agro Group produkująca
elementy stalowe otrzymała zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie strefy.

bEsgZhHF

Co najmniej 50 mln zł zainwestuje w rozbudowę zakładu w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej firma VOSS Automotive Polska. Spółka DRG-Agro Group produkująca elementy stalowe otrzymała zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie strefy.

Jak poinformował w poniedziałek PAP dyrektor biura zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE) Maciej Rojowski, VOSS Automotive Polska zadeklarowała, że zwiększy zatrudnienie, o co najmniej o 50 osób i utrzyma je na poziomie 615 pracowników.

VOSS Automotive Polska specjalizuje się w produkcji m.in. przewodów wykorzystywanych do redukcji zanieczyszczeń spalin, przewodów dla systemów hamulcowych oraz układów zawieszenia pneumatycznego. "Firma jest obecna na terenie podstrefy LSSE Legnickie Pole od 2004 r. Zakład był kilkakrotnie rozbudowywany, a każda rozbudowa skutkowała zwiększeniem produkcji i tworzeniem nowych miejsc pracy" - podał Rojowski.

bEsgZhHH

Firma zamierza również rozwijać usługi badawczo - rozwojowe w zakresie konstrukcji, produkcji prototypów i rozwiązań informatycznych. "Przewiduje się, że dzięki centrum doskonalenia produkcji opracowane zostaną innowacyjne rozwiązania w zakresie redukcji emisji" - dodał Rojowski.

W poniedziałek władze LSSE poinformowały również o wydaniu zezwolenia dla DRG-Agro Group, polskiej firmy z siedzibą w Dzierżoniowie (Dolnośląskie), produkującej elementy z rur stalowych na potrzeby przemysłu i rolnictwa.

Firma zainwestuje 15 mln zł w budowę cynkowni. W nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie co najmniej 25 pracowników.

W tym roku firmy, które otrzymały zezwolenia na działalność w LSSE zadeklarowały inwestycje o łącznej wartości 200 mln zł. W wyniku tych inwestycji pracę znajdzie łącznie 185 osób, przy utrzymaniu zatrudnienia na poziomie 1631 pracowników.(PAP)

bEsgZhHN

pdo/ mki/

bEsgZhIi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)