Notowania

rzeka
10.06.2009 22:03

Dolnośląskie: Dwie osoby utonęły w rzece Bystrzyca

Opiekun oraz jeden z wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego niedaleko Siedlimowic w powiecie żarowskim (Dolnośląskie) utonęli w środę w rzece Bystrzyca.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Opiekun oraz jeden z wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego niedaleko Siedlimowic w powiecie żarowskim (Dolnośląskie) utonęli w środę w rzece Bystrzyca. *

Jak powiedział PAP Kamil Rynkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej policji we Wrocławiu, 35-letni wychowawca wraz z grupą siedmiu podopiecznych wyszedł, najprawdopodobniej na wycieczkę, nad rzekę. Jeden z wychowanków poszedł się wykąpać i zaczął tonąć.

"Na pomoc tonącemu pospieszył jego 14-letni kolega oraz opiekun. Obaj utonęli, ale tonącemu chłopcu udało się wydostać z rzeki. Na razie nie wiemy, czy udało mu się wydostać z wody samodzielnie. Obecnie przebywa w szpitalu, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo" - powiedział policjant.

Rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy Katarzyna Czepil dodała, że dzieci w wieku od 14 do 15 lat, które przebywały nad rzeką, znajdują się pod opieką psychologa i będą mogły być przesłuchane dopiero po wystawieniu jego opinii. Sprawą zajęła się już prokuratura.(PAP)

mic/ malk/ mag/

Tagi: rzeka, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz