Notowania

wiadomości
12.12.2011 16:41

Dolnośląskie: Dzieci poszkodowane w wypadku gimbusa wróciły do domów

# dochodzi informacja o powrocie dzieci do domów #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o powrocie dzieci do domów #

12.12. Wrocław (PAP) - 12 dzieci, które po wypadku gimbusa trafiły do szpitala, wróciło do domów po konsultacjach lekarskich. Do zderzenia gimbusa z autem osobowym doszło w poniedziałek w Kostomłotach (Dolnośląskie). Autobusem jechało 49 dzieci i jeden opiekun.

Jak poinformował PAP w poniedziałek Krzysztof Zaporowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w gimbusa uderzył wyjeżdżający z bocznej ulicy samochód osobowy. "Początkowo zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, bowiem uszkodzenie nie było wielkie i nikt nie ucierpiał" - mówił Zaporowski.

Dlatego też dzieci pojechały dalej do szkoły na lekcje. Jednak po pewnym czasie część z nich zaczęła skarżyć się na złe samopoczucie. Niektórzy mieli bóle głowy, brzucha, wymiotowali. Wezwane do szkoły pogotowie zakwalifikowało 12 dzieci w wieku od 7 do 16 lat na obserwację szpitalną.

"Obecnie wszystkie dzieci wróciły do domu. Są w dobrym stanie i nie ma potrzeby, aby zostawały w szpitalu" - mówił Zaporowski. (PAP)

umw/ bos/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz