Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dolnośląskie: Kandydat PO na prezydenta Wrocławia przedstawił program

0
Podziel się:

Sprawna komunikacja, przyjazna przestrzeń miejska, edukacja i rozwój oraz
stabilne finanse - to niektóre z filarów programu wyborczego kandydata PO na prezydenta Wrocławia
posła Sławomira Piechoty.

Sprawna komunikacja, przyjazna przestrzeń miejska, edukacja i rozwój oraz stabilne finanse - to niektóre z filarów programu wyborczego kandydata PO na prezydenta Wrocławia posła Sławomira Piechoty.

Kandydat oficjalnie zaprezentował swój program wyborczy na wtorkowej konferencji prasowej we Wrocławiu. "Program, który będę realizował jako prezydent Wrocławia, zbudowany jest na sześciu filarach. Nie próbuje on być spisem wszystkich spraw, które dzieją się w mieście, ale pokazuje obszary, które uważam za kluczowe, aby każdy mieszkaniec Wrocławia miał poczucie, że żyje w naprawdę europejskim mieście" - mówił Piechota.

Polityk chce m.in. wspierać aktywność obywatelską wrocławian. "Kluczem do tego obszaru jest dialog. Nie udajemy, że to my w Ratuszu wiemy lepiej czego potrzebują ludzie pracujący w tym mieście" - mówił poseł. Piechota chce przy tym rozszerzenia obszaru swobodnego działania obywateli i ograniczenia do koniecznego minimum zasięgu funkcjonowania jednostek i spółek urzędu. Obiecuje również wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz modernizacje centrów kupieckich.

Kluczem do usprawnienia komunikacji miejskie jest, zdaniem kandydata PO, nie tylko dbanie o wielkie inwestycji, lecz również "skupienie się na szczegółach". Piechota chciałby zwiększenia połączeń i linii obsługiwanych przez prywatne firmy i przełamania w tej kwestii monopolu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Miasto miałoby jednocześnie zachować kontrolę nad cenami i jakością świadczonych usług, m.in. dzięki zachowaniu infrastruktury i przystanków.

W swoim programie Piechota chce również przywrócenia "ludzkiego wymiaru kształtowania przestrzeni miejskiej". "Mamy poczucie, że z przykładnie, racjonalnie i spójnie rozwijającego się miasta Wrocław staje się przykładem chaosu" - mówił. W tych kwestiach Piechota chce się skupić m.in. na intensywnej rewitalizacji kamienic i podwórek.

Kolejne filary programu kandydata PO to "edukacja i rozwój", "sport i zdrowie" oraz "stabilne finanse". Tu Piechota obiecuje m.in. zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach, wsparcie dla studentów i uczelni, zapewnienie infrastruktury sportowej na wrocławskich osiedlach, likwidację "zbędnych i dublujących" się funkcji i stanowisk w urzędzie i spółkach od niego zależnych.

We Wrocławiu pewnymi kandydatami do startu w wyborach na prezydenta miasta, oprócz Piechoty, są popierany przez SLD Jacek Uczkiewicz, Rafał Dutkiewicz, który sprawuje tę funkcję od dwóch kadencji, poseł PiS Dawid Jackiewicz oraz popierana przez PSL wicewojewoda dolnośląska Ilona Antoniszyn-Klik. (PAP)

pdo/ par/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)