Notowania

wiadomości
27.06.2013 17:04

Dolnośląskie: Modernizacja dworca w Legnicy na półmetku

Od czwartku obsługa podróżnych na legnickim dworcu została przeniesiona do wyremontowanej części holu. Dzięki temu można zobaczyć pierwsze efekty modernizacji dworca.

Podziel się
Dodaj komentarz

Od czwartku obsługa podróżnych na legnickim dworcu została przeniesiona do wyremontowanej części holu. Dzięki temu można zobaczyć pierwsze efekty modernizacji dworca.

Jak poinformował w czwartek rzecznik prasowy PKP SA we Wrocławiu Bartłomiej Sarna, hol kasowy dworca w Legnicy odzyskał dawny blask.

"Renowacji zostały poddane historyczne okienka kas biletowych z blatami, płytki ceramiczne na ścianach i zabytkowy strop. W holu zamontowano całkowicie nowe oświetlenie. Na nowo została ułożona posadzka, pod którą zamontowano ogrzewanie podłogowe. Przebudowano również pomieszczenie kas biletowych, w których zamontowano szklane boksy i klimatyzację. W udostępnionej po modernizacji części dworca podróżni znajdą kasy biletowe Kolei Dolnośląskich oraz poczekalnię i nowo wybudowane toalety" - wyliczył Sarna.

Przeniesienie obsługi podróżnych do odnowionej części holu wiąże się ze zmianą organizacji ruchu. Do holu dworca obecnie wchodzi się przez wejście boczne od strony budynku poczty, a z holu na perony - specjalnie wytyczonym przejściem.

"Dzięki otwarciu holu kasowego wykonawca może rozpocząć intensywne prace w części, przez którą dotychczas odbywał się ruch podróżnych" - dodał Sarna.

Na placu budowy pracuje obecnie stu budowlańców. W pomieszczeniach dawnej poczekalni i restauracji trwa renowacja zabytkowych stropów. Podobny zabieg przechodzą historyczne drzwi zewnętrzne i płytki ceramiczne w pomieszczeniu dawnej restauracji. Budowlańcy zakończyli już budowę nowych, żelbetowych stropów, klatek schodowych i szybu windowego. Dawny blask odzyskuje również elewacja od strony budynku poczty oraz peronów. Kontynuowana jest wymiana stolarki okiennej oraz instalacji elektrycznej i wentylacyjnej.

Modernizacja dworca w Legnicy rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku, a zakończy się w pierwszym kwartale 2014 roku. Jej głównym celem jest poprawa estetyki i wyglądu budynku oraz komfortu i bezpieczeństwa podróżnych. Koszt inwestycji to prawie 13,5 miliona złotych. (PAP)

kwa/ pad/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz