Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dolnośląskie: Na Śnieżniku będzie wieża widokowa

0
Podziel się:

Około 8 mln zł będzie kosztowała wieża widokowa, która ma powstać na
Śnieżniku - najwyższym szczycie po polskiej stronie w Sudetach Wschodnich - poinformowały władze
miejskie Stronia Śląskiego. Planuje się wzniesienie 30-metrowej wieży o metalowej konstrukcji.

Około 8 mln zł będzie kosztowała wieża widokowa, która ma powstać na Śnieżniku - najwyższym szczycie po polskiej stronie w Sudetach Wschodnich - poinformowały władze miejskie Stronia Śląskiego. Planuje się wzniesienie 30-metrowej wieży o metalowej konstrukcji.

Jak powiedział PAP inspektor ds. inwestycji z Urzędu Miejskiego w Stroniu Śląskim Joachim Cop, obecnie wykonywana jest dokumentacja projektowa. "Trwają także procedury środowiskowe, które wymagają wielu ustaleń, ponieważ miejsce, w którym ma stanąć wieża, znajduje się w ścisłym rezerwacie przyrody. Z tego też powodu nie udało się nam na razie zdobyć pozwoleń na to, aby powstała tam również restauracja czy toalety. Liczymy na to, że do końca września skompletujemy całą dokumentację i najpóźniej w październiku uzyskamy pozwolenie na budowę" - dodał Cop.

Po uzyskaniu tego pozwolenia, rozpoczną się starania o pozyskanie środków unijnych. Według Copa, Związku Gmin Śnieżnickich, będącego inicjatorem budowy wieży, nie stać na pełne sfinansowanie przedsięwzięcia. Dlatego pozyskanie środków unijnych jest warunkiem koniecznym jego realizacji. Jeśli to się uda, budowa rozpocznie się w 2014 roku.

Wzniesienie wieży widokowej na Śnieżniku planowane jest już od kilku lat. To najwyższy szczyt po polskiej stronie w Sudetach Wschodnich, o wysokości 1425 m n.p.m. Rozciąga się z niego piękny widok na Kotlinę Kłodzką. (PAP)

kwa/ mki/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)