Notowania

wiadomości
18.07.2012 13:12

Dolnośląskie: Nowy most połączy Polskę i Niemcy w Sieniawce: Zittau

Ponad 182-metrowy most połączy w przyszłym roku Polskę i Niemcy na Nysie Łużyckiej między niemieckim Zittau a Sieniawką (Dolnośląskie). Inwestycja, za ok. 23 mln zł, usprawni ruch międzynarodowy i rozwój gospodarczy w Euroregionie Nysa.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ponad 182-metrowy most połączy w przyszłym roku Polskę i Niemcy na Nysie Łużyckiej między niemieckim Zittau a Sieniawką (Dolnośląskie). Inwestycja, za ok. 23 mln zł, usprawni ruch międzynarodowy i rozwój gospodarczy w Euroregionie Nysa. *

Akt erekcyjny pod budowę tej inwestycji uroczyście wmurowano w środę.

Most graniczny powstanie na Nysie Łużyckiej w ciągu niemieckiej drogi federalnej B 178 i polskiej drogi wojewódzkiej nr 354 między miejscowościami Zittau i Sieniawka. Przeprawa jest realizowana w ramach "Budowy połączenia drogowego w Euroregionie Nysa" między miastami Zittau (Niemcy), Bogatynia (Polska) i Hradek nad Nisou (Czechy).

Budowa mostu o długości ponad 182 m (strona polska 55 m, strona niemiecka 127,76 m) zostanie zakończona w maju 2013 r. Koszt inwestycji wraz z drogami dojazdowymi po obu stronach granicy wynosi prawie 23 mln zł.

Jak wynika z komunikatu przesłanego PAP przez biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu, transgraniczne połączenie drogowo-mostowe w obszarze "Trójstyku", tj. pogranicza między Republiką Federalną Niemiec, Republiką Czeską i Rzeczpospolitą Polską przyczyni się do polepszenia infrastruktury komunikacyjnej oraz zwiększenia bezpieczeństwa w regionie. Dodano, że poprzez wzmacnianie konkurencyjności i spójności obszaru granicznego, wniesie wkład w rozwój aktywności społeczno-gospodarczej i turystycznej regionu.

Nowa przeprawa powstanie dzięki współdziałaniu Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oraz Krajowego Urzędu Budowy Dróg i Transportu w Bautzen. (PAP)

umw/ amac/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz