Notowania

woda
01.03.2010 17:48

Dolnośląskie: Po roztopach wysoki stan wody w rzekach

# dochodzi informacja o pogotowiu przeciwpowodziowym we Wrocławiu #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o pogotowiu przeciwpowodziowym we Wrocławiu #

01.03. Wrocław (PAP) - Na rzekach Dolnego Śląska po roztopach utrzymuje się wysoki stan wód. W 19 miejscach na wodowskazach został przekroczony stan alarmowy, zaś w 11 ostrzegawczy - poinformowało PAP w poniedziałek Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu.

Najwyższe przekroczenie stanów alarmowych zanotowano na Odrze w Ścinawie, na Oławie w miejscowości Oława, na Ślęzy w miejscowości Ślęza oraz w Korzeńsku na rzece Orla. "Pomimo wysokiego poziomu wody w rzekach sytuacja jest stabilna. Wysoka temperatura i silny wiatr powodują, że podmokłe tereny szybko wysychają" - zapewnił dyżurny WCZK.

Dodał, że jedynie w miejscowości Kotowice wylała rzeka Oława. "W tym miejscu, na obszarze ok. 100 metrów, co roku rzeka wylewa. Woda powinna tam zejść w ciągu dwóch - trzech dni" - wyjaśnił dyżurny.

W związku z przekroczeniem stanu alarmowego na rzece Widawa prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz ogłosił stan pogotowia przeciwpowodziowego, który obowiązuje w granicach miasta. Stan alarmowy wody przekroczony został o 23 cm i wynosi obecnie 223 cm.(PAP)

pdo/ mic/ abr/ jra/

Tagi: woda, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz