Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolnośląskie: Powstała grupa wsparcia dla pracowników FagorMastercook

0
Podziel się

Wsparcie pracowników wrocławskiej fabryki FagorMastercook to cel grupy
roboczej, która powstała przy wicewojewodzie dolnośląskim, Ewie Mańkowskiej.

bErabROZ

Wsparcie pracowników wrocławskiej fabryki FagorMastercook to cel grupy roboczej, która powstała przy wicewojewodzie dolnośląskim, Ewie Mańkowskiej.

Grupa robocza, która ma pomóc pracownikom FagorMastercook w obecnej trudnej sytuacji, została powołana z inicjatywy wiceminister gospodarki Ilony Antoniszyn-Klik.

Jak powiedziała Mańkowska, grupa - w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST-PARK, Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Związku Pracodawców - będzie monitorować sytuację w fabryce. "Przygotowujemy plany możliwych działań, które na bieżąco będą modyfikowane w zależności od rozwoju sytuacji" - dodała Mańkowska.

bErabRPb

"Trzeba przygotować wszelkie możliwe działania osłonowe i alternatywne propozycje zatrudnienia dla pracowników fabryki. Mam w tych działaniach wsparcie ze strony ministra pracy i polityki społecznej, Władysława Kosiniaka-Kamysza, z którym rozmawiamy na bieżąco o sytuacji w FagorMastercook we Wrocławiu. Nie mniej ważne z punktu widzenia resortu gospodarki jest wspieranie wszelkich inicjatyw związanych z pozyskaniem nowego inwestora" - uważa Antoniszyn-Klik.

Jak twierdzi prezes WSSE INVEST-PARK, Barbara Kaśnikowska, możliwość pojawienia się nowego inwestora, który kupi upadającą fabrykę, ale chciałby przy tym skorzystać z pomocy publicznej, to wyzwanie dla wałbrzyskiej strefy. "Istnieje możliwość wprowadzenia takiej firmy do naszej strefy. Jesteśmy gotowi współpracować z potencjalnym inwestorem na każdym etapie pozyskiwania zezwolenia, a później prowadzenia działalności" - zapewnia Kaśnikowska.

Branża AGD jest jedną z wiodących w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej INVEST-PARK. Największe zakłady, jak GE, Electrolux, ELICA, Nardi, Inoxeventa, zatrudniają ponad 4 tys. osób.

W 2005 roku wrocławski FagorMastercook, jeszcze pod szyldem Wrozamet, otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności w WSSE INVEST-PARK. Niestety zezwolenie cofnięto z końcem 2011 r., kiedy okazało się, że firma nie jest w stanie utrzymać zadeklarowanej liczby miejsc pracy, co było warunkiem przyznania jej prawa do działania na preferencyjnych warunkach.

bErabRPh

Pracownicy fabryki FagorMastercook od października są na przymusowych urlopach, a w sądzie w Hiszpanii czeka na rozpatrzenie wniosek o ogłoszenie upadłości wrocławskiego zakładu.

FagorMastercook to jeden z największych producentów sprzętu gospodarstwa domowego w Polsce. W portfolio ma trzy marki: Mastercook, De Dietrich i Fagor. We wrocławskich zakładach firmy pracuje ponad 1,3 tys. osób. (PAP)

kwa/ tpo/

bErabRPC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)