Notowania

wiadomości
14.01.2012 15:27

Dolnośląskie: Radosław Mołoń nowym szefem SLD w regionie

# dochodzi wypowiedź Radosława Mołonia #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi wypowiedź Radosława Mołonia #

14.01. Wrocław (PAP) - Wicemarszałek województwa dolnośląskiego Radosław Mołoń został w sobotę nowym przewodniczącym Rady Dolnośląskiej SLD. Zastąpił na tym stanowisku Janusza Krasonia, który w październiku zeszłego roku zrezygnował z przewodniczenia partii w regionie.

Mołoń był dotychczasowym sekretarzem Rady Dolnośląskiej SLD i wiceprzewodniczącym partii w regionie. Na sobotniej konwencji w Szczawnie Zdroju (Dolnośląskie) jego kandydaturę na szefa partii w regionie poparło 122 delegatów Rady Dolnośląskiej SLD z 134 głosujących. Wicemarszałek był jedynym kandydatem na to stanowisko.

W rozmowie z PAP nowy przewodniczący podkreślił, że partię w regionie czeka teraz ciężka "praca u podstaw". "Musimy się skupić na kontakcie ze społecznością lokalną na poziomie gmin i powiatów. Chcemy zajmować się również problemami, z którymi na co dzień borykają się członkowie małych społeczności" - mówił Mołoń. Dodał, że SLD zaprasza do współpracy różne organizacje związane z lewicą. "Chcemy również intensywniej współpracować ze środowiskami naukowymi, które pomogą w tworzeniu zaplecza intelektualnego partii" - podkreślił polityk.

Mołoń zastąpił na stanowisku przewodniczącego byłego posła Janusza Krasonia, który zrezygnował z tej funkcji w październiku zeszłego roku. Krasoń tłumacząc wówczas powody swojej rezygnacji podkreślił, że jest współodpowiedzialny za słaby wynik wyborczy partii we Wrocławiu. SLD po raz pierwszy od wielu lat nie zdobył tu mandatu poselskiego.

Radosław Mołoń związany jest z SLD od ponad 10 lat. Od 2007 r. sprawował funkcję sekretarza Rady Dolnośląskiej SLD. Polityk jest członkiem władz krajowych SLD. Od grudnia 2010 r. jest wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego. (PAP)

pdo/ tot/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz