Notowania

wiadomości
29.10.2011 15:43

Dolnośląskie: Rusza nabór do programu edukacyjnego "Szlifowania diamentów"

Fundacja Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu, dolnośląski lider wspierania uzdolnień - ogłosiła nabór uczestników do projektu "Szlifowanie diamentów - innowacyjnego programu wsparcia uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematycznych i przyrodniczych".

Podziel się
Dodaj komentarz

*Fundacja Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu, dolnośląski lider wspierania uzdolnień - ogłosiła nabór uczestników do projektu "Szlifowanie diamentów - innowacyjnego programu wsparcia uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematycznych i przyrodniczych". *

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Dzięki unijnej dotacji fundacja oferuje aż 280 dolnośląskim uczniom w wieku od 12 do 17 lat oraz 120 dorosłym, rodzicom i nauczycielom tych uczniów - 2-letni cykl sesji naukowych.

"Sesje ukierunkowane są na wsparcie zdolnej młodzieży i zmotywowanie jej do kontynuowania nauki na studiach wyższych na kierunkach matematycznych i przyrodniczych" - poinformowała PAP Agnieszka Gędys z Fundacji Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu. Dodała, że "Szlifowanie diamentów" odpowiada na zapotrzebowanie Dolnego Śląska na kształcenie specjalistów wspomnianych kierunków.

Program edukacyjny to cykl sześciu tygodniowych sesji naukowych obejmujących zajęcia z matematyki, chemii, fizyki, biologii, geografii, astronomii i informatyki oraz wsparcie psychologiczne i towarzyszący sesjom program kulturalny.

W przerwach między sesjami uczestnicy korzystają z innowacyjnego programu kształcenia zdalnego oraz konsultacji pedagogicznych i psychologicznych. Program projektu został opracowanych we współpracy z dolnośląskimi i rosyjskimi naukowcami. Sesje naukowe rozpoczną się w listopadzie 2011 r. i potrwają do końca roku szkolnego 2012/2013. Wszystkie odbywać się będą we Wrocławiu.

Fundacja wspiera uzdolnioną młodzież od 2001 r. Znana jest przede wszystkim jako organizator programu stypendialnego "zDolny Śląsk", dolnośląskich edycji Programu Stypendiów Pomostowych i współtwórca Polsko-Słowackiego Funduszu Stypendialnego.

W latach 2008 i 2010 fundacja zrealizowała pilotażowe sesje naukowe z matematyki i chemii w ramach prowadzonego przez siebie Dolnośląskiego Centrum Wsparcia Ucznia Uzdolnionego "Szlifiernia Diamentów". Unijna dotacja pozwoliła w obecnym projekcie "Szlifowanie diamentów" na zapewnienie wieloletniego i kompleksowego wsparcia merytorycznego najzdolniejszym i ich opiekunom. (PAP)

umw/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz