Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dolnośląskie: W Karpaczu powstanie deptak za 15 mln zł

0
Podziel się:

Rozpoczęły się prace nad powstaniem nowego, reprezentacyjnego deptaka w
centrum Karpacza. Zakończenie przedsięwzięcia planowane jest na 2015 r., a jego koszt to 15 mln zł.

Rozpoczęły się prace nad powstaniem nowego, reprezentacyjnego deptaka w centrum Karpacza. Zakończenie przedsięwzięcia planowane jest na 2015 r., a jego koszt to 15 mln zł.

Za dwa lata mieszkańcy i turyści odwiedzający Karpacz będą mogli spacerować po nowym, reprezentacyjnym deptaku. Jak powiedział w piątek PAP burmistrz Karpacza Bogdan Malinowski, obecnie wystawiono do publicznej wiadomości w Urzędzie Miejskim cztery koncepcje nowego deptaka, które zostały wybrane w zorganizowanym wcześniej konkursie.

Jeszcze w sierpniu zostaną one zaprezentowane mieszkańcom i turystom w specjalnych gablotach w miejscu, gdzie planowany jest nowy deptak. "Bardzo zależy nam na tym, aby wszyscy mogli je zobaczyć, zgłosić swoje ewentualne uwagi i wybrać najbardziej odpowiadającą im koncepcję. O tym, jak będzie wyglądała ta przestrzeń, zadecydują oni w głosowaniu" dodał Malinowski.

Już teraz droga, na której ma powstać deptak, została zamknięta dla ruchu samochodowego. Mogą tam wjechać jedynie samochody dostawcze zaopatrujące znajdujące się tam sklepy i restauracje. Na drugą połowę września zaplanowano przetarg na wykonanie projektu technicznego deptaka, według wybranego przez mieszkańców i turystów, projektu.

Zajmie się nim również komisja urbanistyczna, w skład której wchodzą architekci, urbaniści i drogowcy. "Wybudowanie deptaka to nie tylko położenie nawierzchni. To również wykonanie wielu instalacji technicznych oraz obiektów małej architektury. Bardzo chcemy, aby było to piękne i niepowtarzalne miejsce w skali kraju, równie sławne jak zakopiańskie Krupówki" stwierdził burmistrz. Koszt przedsięwzięcia oszacowano na 15 mln zł. Samorządowcy liczą na to, że większą część potrzebnej kwoty uda się pozyskać ze środków unijnych. Jednak ta decyzja zapadnie dopiero w przyszłym roku. (PAP)

kwa/ drag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)