Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolnośląskie: W Polkowicach rozpoczął się Festiwal "Oblicza Teatru"

0
Podziel się

Pokazem spektaklu "Co widział kamerdyner?" Teatru Polskiego z Bielska-Białej
rozpoczęła się w piątek w Polkowicach (Dolnośląskie) 16. edycja Festiwalu "Oblicza Teatru".
Patronem honorowym tegorocznej odsłony imprezy jest Piotr Fronczewski.

bEhPVxfV

Pokazem spektaklu "Co widział kamerdyner?" Teatru Polskiego z Bielska-Białej rozpoczęła się w piątek w Polkowicach (Dolnośląskie) 16. edycja Festiwalu "Oblicza Teatru". Patronem honorowym tegorocznej odsłony imprezy jest Piotr Fronczewski.

Festiwal co roku przygotowuje Polkowickie Centrum Animacji. To jedno z największych wydarzeń kulturalnych organizowanych w okolicach Polkowic, które przez wiele lat - ze względu na bliskość kopalni miedzi - postrzegane były jako "górnicza sypialnia". W mieście nie ma teatru, a za scenę służy aula jednej ze szkół.

Spektakl otwierający festiwal powstał na podstawie tekstu Joe Ortona - brytyjskiego autora sztuk satyrycznych. Sztukę wyreżyserował Andrzej Zaorski. Scenerią pełnej angielskiego humoru fabuły jest dom dla psychicznie chorych.

bEhPVxfX

W trakcie festiwalu zostanie pokazanych łącznie dziesięć spektakli prezentowych przez teatry z Łodzi, Krakowa, Wrocławia, Legnicy i Szczecina.

Tradycją polkowickiego festiwalu stało się zapraszanie na inaugurację imprezy znanych osobistości teatru, które obejmują nad wydarzeniem patronat honorowy. W tym roku do Polkowic przyjedzie Piotr Fronczewski. W latach ubiegłych byli to m.in. Anna Dymna, Jan Englert, Krystyna Janda, Janusz Gajos, Andrzej Łapicki, Anna Seniuk.

W ramach festiwalu zaplanowano również przegląd filmów, w których zagrał Fronczewski. W ramach imprezy co roku przyznawane są Złote Miedziaki - teatralne nagrody publiczności.

Festiwal zakończy się 30 marca.(PAP)

bEhPVxgd

pdo/ dym/

bEhPVxgy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)