Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolnośląskie: W Trzebnicy powstanie 4 km sieci wodno-kanalizacyjnej

0
Podziel się

Za 4,7 mln zł w Trzebnicy zostanie wybudowane i zmodernizowane łącznie 4 km
sieci wodno-kanalizacyjnej. Będzie to możliwe dzięki 3 mln zł dotacji z unijnego Programu
Infrastruktura i Środowisko.

bEiKuOUl

Za 4,7 mln zł w Trzebnicy zostanie wybudowane i zmodernizowane łącznie 4 km sieci wodno-kanalizacyjnej. Będzie to możliwe dzięki 3 mln zł dotacji z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko.

Nowe sieci powstaną w Trzebnicy i pobliskiej miejscowości Nowy Dwór. W Trzebnicy zostanie wymieniona sieć wodociągowa wraz z przyłączami przy ul. Teatralnej i Daszyńskiego. Kanalizacja zostanie wybudowana przy ul. Czereśniowej. W efekcie realizacji zadania do sieci kanalizacyjnej uzyska dostęp 175 mieszkańców Trzebnicy i blisko 150 osób z Nowego Dworu.

W piątek władze Trzebnicy otrzymały potwierdzenie unijnej dotacji od przedstawicieli Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej we Wrocławiu.

bEiKuOUn

Jak powiedział podczas spotkania burmistrz Trzebnicy Marek Długozima, choć wartość inwestycji to niecałe 5 mln zł, biorąc pod uwagę budżet gminy jest to bardzo duża inwestycja.

"Zależy nam na tym, aby na terenie naszej gminy wprowadzić ład ekologiczny. Z tym jest ciągle dużo problemów, ponieważ na naszym terenie jest wiele miejscowości, które mają przestarzały system wodno-kanalizacyjny. Dlatego jest to dla nas bardzo ważne zadanie" - twierdzi Długozima.

Projekt zostanie zrealizowany do końca 2015 roku. (PAP)

kwa/ je/ gma/

bEiKuOUO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)