Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolnośląskie: Wydano 100. zezwolenie na działalność w kamiennogórskiej strefie

0
Podziel się:

Około 50 mln zł zainwestuje WEPA Professional S. A. z Piechowic, która
otrzymała zezwolenie na działalność w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej
Przedsiębiorczości. To już setne zezwolenie wydane przez tę strefę od początku jej działalności.

bEsfKyOJ

Około 50 mln zł zainwestuje WEPA Professional S. A. z Piechowic, która otrzymała zezwolenie na działalność w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. To już setne zezwolenie wydane przez tę strefę od początku jej działalności.

Jak powiedziała PAP specjalista ds. projektu w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości Danuta Lewandowska, WEPA Professional S.A. prowadzi swoją działalność na terenie strefy od 2006 r. "Przyznane zezwolenie dotyczy nowego przedsięwzięcia tej spółki. Tym razem zamierza ona zainwestować około 50 mln zł w zakup nowoczesnej linii technologicznej oraz budowę hali magazynowej i łącznika logistycznego, który połączy tę halę z magazynem. W związku z planowaną inwestycją, przedsiębiorstwo zobowiązało się również do zatrudnienia 10 nowych pracowników. Inwestycja ma być zakończona w ciągu najbliższych pięciu lat" - dodała Lewandowska.

WEPA Professional S.A. funkcjonuje w kamiennogórskiej strefie w podstrefie Piechowice. Jest producentem papieru toaletowego, ręczników kuchennych i chusteczek higienicznych. Obecnie zatrudnia blisko 350 osób.

bEsfKyOL

Historia firmy sięga XVII wieku, kiedy w zakładzie m.in. czerpano papier. Po 1945 r. piechowicka fabryka działała w strukturach Karkonoskich Zakładów Papierniczych, a od 1992 r., już jako samodzielny zakład. Przełomowy w historii piechowickiej fabryki był 2006 r., kiedy to spółka pozyskała inwestora strategicznego - grupę WEPA. (PAP)

kwa/ je/

bEsfKyPm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)