Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
filmy
02.02.2008 15:07

Dolnośląskie: Wyłudzali pieniądze jak w filmie "Dług"

Dolnośląska policja zatrzymała dwoje przestępców: mężczyznę i jego konkubinę, którzy podobnie - jak w filmie "Dług" - zastraszając całą rodzinę dłużnika wymusili od niego przepisanie mieszkania na 22-letnią kobietę.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Dolnośląska policja zatrzymała dwoje przestępców: mężczyznę i jego konkubinę, którzy podobnie - jak w filmie "Dług" - zastraszając całą rodzinę dłużnika wymusili od niego przepisanie mieszkania na 22-letnią kobietę. *

Wcześniej zmusili dłużnika do oddania 1 miliona 300 tys. zł długu, auta i motocykla. Mimo tych zabiegów dług wciąż rósł zamiast maleć.

Jak poinformował PAP w sobotę Artur Staniszewski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, przestępcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku, gdy byli w trakcie załatwiania formalności związanych z przepisaniem mieszkania rodziny na 22-letnią konkubinę. "42-letni mężczyzna i jego konkubina zostali zatrzymani u notariusza w Jeleniej Górze" -mówił Staniszewski. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Rzecznik nie chciał powiedzieć PAP kim są dłużnicy i dlaczego zadłużyli się u przestępców a nie w banku. "Sprawą zajęła się prokuratura i dla dobra poszkodowanych nie udzielamy szczegółowych informacji" - mówił Staniszewski. Dodał jedynie, że dłużnicy byli winni wierzycielowi kilka milionów złotych.

Do momentu zatrzymania, przestępcy chcieli także wyłudzić mieszkanie warte 400 tys. zł. "Dłużnicy oddawali kolejne wartościowe przedmioty ale nigdy nie otrzymywali pokwitowania. Efekt był taki, że dług rósł mimo, że ludzie go spłacali" - mówił Staniszewski. (PAP)

umw/ krf/

Tagi: filmy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz