Notowania

wiadomości
22.04.2011 15:31

Dolnośląskie: Złote Miedziaki - nagrody Polkowickich Dni Teatru

Spektakl "Skarpetki opus 124" warszawskiego Teatru Współczesnego został uznany za najlepsze przedstawienie tegorocznej edycji Polkowickich Dni Teatru. Spektakl wyróżniono Złotym Miedziakiem - teatralną nagrodą publiczności.

Podziel się
Dodaj komentarz

Spektakl "Skarpetki opus 124" warszawskiego Teatru Współczesnego został uznany za najlepsze przedstawienie tegorocznej edycji Polkowickich Dni Teatru. Spektakl wyróżniono Złotym Miedziakiem - teatralną nagrodą publiczności.

Festiwal - Polkowickie Dni Teatru - co roku przygotowuje Polkowickie Centrum Animacji. To jedno z największych wydarzeń kulturalnych organizowanych w okolicach Polkowic, które przez wiele lat - ze względu na bliskość kopalni miedzi - postrzegane były jako "górnicza sypialnia".

Jak poinformowała w piątek PAP Agnieszka Błaszczyk z Polkowickiego Centrum Animacji, festiwal zakończył się 13 kwietnia, jednak przez ostanie kilka dni trwało liczenie plebiscytowych kuponów.

Publiczność uznała, że najlepszy spektaklem tegorocznej edycji były "Skarpetki opus 124" w reżyserii Macieja Englerta. To dowcipna opowieść o powrocie na scenę dwóch aktorów, którzy chwile sławy mają już za sobą. Przygotowują oni spektakl według scenariusza napisanego przez jednego z nich. W przedstawieniu występują Piotr Fronczewski, który został uhonorowany Złotym Miedziakiem w kategorii najlepszy aktor, oraz Wojciech Pszoniak.

Publiczność uznała również, że najlepszym reżyserem tegorocznej edycji festiwalu był twórca "Skarpetek opus 124" Maciej Englert.

Przyznano również m.in. nagrody dla najlepszej aktorki, którą zdobyła Maria Pakulnis za rolę w spektaklu "Tektonika uczuć" Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Ten spektakl zwyciężył również w kategorii "najlepszy spektakl ukazujący problemy współczesne".

Od tego roku Polkowickie Dni Teatru odbywają się pod hasłem "Oblicza Teatru". Nawiązuje ono do założeń programowych imprezy, która ma ukazywać "różnorodność gatunków i form teatralnych w najlepszym wykonaniu".

Tradycją polkowickiego festiwalu stało się również zapraszanie na inaugurację imprezy znanych osobistości teatru, które obejmują nad wydarzeniem patronat honorowy. W tym roku patronat objęła Anna Seniuk. W latach ubiegłych byli to m.in. Jan Englert, Krystyna Janda, Janusz Gajos czy Andrzej Łapicki.

W ramach tegorocznej edycji imprezy pokazano kilkanaście spektakli teatrów z całej polski.

Wręczenie Złotych Miedziaków odbędzie się podczas gali otwarcia kolejnej edycji festiwalu, w lutym 2012 r. (PAP)

pdo/ ls/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz