Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dolnośląskie: Znany leśnik, poseł PiS - kandydatem na prezydenta Lubina

0
Podziel się:

Znany w regionie legnickim leśnik, Piotr
Cybulski, który został posłem na Sejm obecnej kadencji startując z
listy Platformy Obywatelskiej, a następnie przeszedł do Prawa i
Sprawiedliwości, został w środę ogłoszony kandydatem PiS na
prezydenta Lubina (Dolnośląskie).

Znany w regionie legnickim leśnik, Piotr Cybulski, który został posłem na Sejm obecnej kadencji startując z listy Platformy Obywatelskiej, a następnie przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości, został w środę ogłoszony kandydatem PiS na prezydenta Lubina (Dolnośląskie).

To pierwszy oficjalny kandydat tej partii na prezydenta miasta zgłoszony w regionie legnickim. Kolejni będą przedstawiani w następnych dniach - w piątek w Legnicy, a w poniedziałek w Głogowie.

Cybulski startując w wyborach parlamentarnych z 9. miejsca listy PO w okręgu nr 1 legnicko-jeleniogórskim, zdobył trzeci wynik wśród figurujących na niej kandydatów (po Grzegorzu Schetynie oraz Beacie Sawickiej). W styczniu przeszedł z PO do PiS.

Zdaniem działaczy PiS, ich kandydat na prezydenta z Lubina będzie łączył, a nie dzielił i jest gwarantem harmonijnej współpracy samorządu Lubina z innymi jednostkami - samorządem województwa i samorządami okolicznych gmin, oraz administracją rządową i największym pracodawcą w regionie, czyli KGHM Polska Miedź SA. Ta współpraca - jak mówią - ma doprowadzić do rozwoju Lubina.

Cybulski zapytany, czy sądzi, że utrzyma poparcie wyborców, którzy głosowali na niego w wyborach do Sejmu, powiedział, że "z całą pewnością". "Głosowali na mnie jako na człowieka, a nie kandydata danej partii" - dodał.

Cybulski podkreślił, że nie zamierza prowadzić negatywnej kampanii. W walce o fotel prezydenta Lubina jego konkurentami będą m.in. Piotr Borys (oficjalny kandydat PO), Tadeusz Maćkała (b. prezydent Lubina, senator PO, który ma poparcie Stowarzyszenia Teraz Lubin) oraz obecny prezydent miasta Robert Raczyński, który startuje z listy Lubin 2006.

Kandydat od 30 lat jest leśnikiem, od 1990 roku był nadleśniczym Lubina. Od 1998 roku przez dwie kadencje był radnym powiatowym z ramienia stowarzyszenia Teraz Lubin. W ostatnich wyborach do Sejmu zdobył mandat posła. (PAP)

msj/ la/ jra/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)