Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dostaniemy od Rosjan dokumenty z miejsca katastrofy

0
Podziel się

Wśród materiałów które mamy otrzymać są dokumenty nawigacyjne, tablice i wykazy z TU-154M.

Dostaniemy od Rosjan dokumenty z miejsca katastrofy
(PAP/EPA)
bEpxSbaZ

**Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) zaprezentuje w Moskwie dokumenty znalezione na miejscu katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem - poinformowało źródło w MAK. Wśród materiałów są m.in. dokumenty nawigacyjne, tablice i wykazy.

Materiały te zostaną później przekazane akredytowanemu przy Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym przedstawicielowi Polski Edmundowi Klichowi.

Wśród dokumentów, które zostaną wręczone Klichowi, jest też AIP Rosji, tj. zbiór informacji aeronawigacyjnych, jak również wyniki analizy paliwa i smarów z polskiego samolotu.

bEpxSbbb

Natomiast nie jest jasne, czy znajdzie się tam także książka serwisowa Tu-154M, zawierająca informacje o przeglądach i naprawach maszyny. Wiadomo, że znaleziono ją na miejscu katastrofy.

Materiały przygotowane do przekazania stronie polskiej zajmują osiem skrzynek.

Rosjanie ociągają się z przekazywaniem dowodów

Przed tygodniem Rosja przekazała Polsce 11 tomów dokumentów śledztwa. Były wśród nich m.in. protokoły z przesłuchań świadków, protokoły oględzin miejsca katastrofy, materiał fotograficzny z miejsca katastrofy, opis przedmiotów osobistych i dokumentów znalezionych na miejscu katastrofy oraz protokoły z ekspertyz genetycznych szczątków ofiar tragedii. Nie było natomiast protokołów z sekcji zwłok.

Polska do Rosji wysłała już pięć wniosków o pomoc prawną. Szósty - zawierający także wniosek o zabezpieczenie wraku przed skutkami atmosferycznymi - jest w przygotowaniu. W realizacji części jednego z wniosków Polska otrzymała już kilka tysięcy kart rosyjskiego śledztwa, m.in. zeznania części świadków i protokoły identyfikacji ciał.

bEpxSbbh
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/110/t103022.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/opozycja;atakuje;pis;domaga;sie;przejecia;sledztwa,119,0,659831.html) Opozycja atakuje, PiS domaga się przejęcia śledztwa Błaszczak: Nie dostaliśmy nic nowego od Rosjan, śledczy powinni przebudzić się z letargu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t94567.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/brak;dowodow;by;wywierano;presje;na;pilotow,211,0,608979.html) Brak dowodów, by wywierano presję na pilotów Śledztwo w Smoleńsku ma niespotykane rozmiary. Pracuje około 60 rosyjskich prokuratorów i grupa polskich śledczych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t104235.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;przekazala;polsce;akta;smolenskiego;sledztwa,164,0,657828.html) Rosja przekazała Polsce akta smoleńskiego śledztwa W 11 przekazanych tomach są protokoły przesłuchań i oględzin miejsca katastrofy. Nie ma protokołów z sekcji zwłok. Gen. Krzysztof Parulski ma nadzieję, że będą one w kolejnej partii dokumentów.
bEpxSbbC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)