Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dowgielewicz: to zasługa działań premiera i mocnej kandydatury Buzka

0
Podziel się

Szef Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej Mikołaj Dowgielewicz
powiedział PAP, że wycofanie się Mario Mauro z ubiegania się o funkcję przewodniczącego PE, to
zasługa zarówno "intensywnych działań premiera Tuska", ale także mocnej kandydatury Jerzego Buzka.

bEhftrzF

Szef Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej Mikołaj Dowgielewicz powiedział PAP, że wycofanie się Mario Mauro z ubiegania się o funkcję przewodniczącego PE, to zasługa zarówno "intensywnych działań premiera Tuska", ale także mocnej kandydatury Jerzego Buzka.

Buzek - podkreślił Dowgielewicz - to bardzo rozpoznawalny poseł PE, zasłużony dla Polski i osoba z wysokimi kwalifikacjami.

"To, że Jerzy Buzek jest kandydatem na to stanowisko, to także efekt tego, że Polacy w ostatnich wyborach zaufali PO" - dodał.

bEhftrzH

Pytany, czy można już uznać, że Jerzy Buzek na sto procent obejmie szefostwo PE, odpowiedział, że "na razie jest za wcześnie, by otwierać butelki z szampanem".

"Konieczne jest jeszcze poparcie innych frakcji w parlamencie europejskim, ale jestem optymistą" - zaznaczył jednak Dowgielewicz.

Według niego, nie można mówić, że w związku z funkcją przewodniczącego PE dla Buzka, Polska straciła szanse na inne ważne stanowiska.

"Proponowałby poczekać jeszcze kilka dni. Kilka ważnych stanowisk w Parlamencie Europejskim jeszcze Polakom przypadnie" - powiedział Dowgielewicz.

bEhftrzN

Włoski eurodeputowany Mario Mauro ogłosił w niedzielę wieczorem w komunikacie dla włoskiej agencji Ansa, że wycofuje swą kandydaturę na stanowisko przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Jego decyzję potwierdziła w komunikacie chadecka frakcja w Parlamencie Europejskim - EPL.

"W porozumieniu z kierownictwem mojej partii i frakcji Europejskiej Partii Ludowej postanowiliśmy wycofać moją kandydaturę" - oświadczył Mauro, cytowany przez Ansę. Wyjaśnił, że czyni tak, by podczas głosowania 7 lipca uniknąć "niepotrzebnego i szkodliwego rozłamu".

mmu/ mok/

bEhftrAi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)