Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
góry
22.02.2006 13:23

Dożywocie dla zabójcy dziewczynki z Góry Kalwarii

22.2.Warszawa (PAP) - Na karę dożywotniego więzienia skazał w środę Sąd Okręgowy w Warszawie na 24-letniego Piotra M. oskarżonego o zabójstwo 12-letniej Ani z Góry Kalwarii. Sąd zdecydował także, że o warunkowe zwolnienie skazany będzie mógł ubiegać się po 50 latach.

Podziel się
Dodaj komentarz

*22.2.Warszawa (PAP) - Na karę dożywotniego więzienia skazał w środę Sąd Okręgowy w Warszawie na 24-letniego Piotra M. oskarżonego o zabójstwo 12-letniej Ani z Góry Kalwarii. Sąd zdecydował także, że o warunkowe zwolnienie skazany będzie mógł ubiegać się po 50 latach. *

Wyrok nie jest prawomocny.

Do tragedii doszło w styczniu 2004 r. Piotr M. był znajomym rodziców dziewczynki, grał nawet z jej ojcem w amatorskiej drużynie piłkarskiej. Prawdopodobnie dlatego Ania wpuściła go do mieszkania pod nieobecność rodziców. Według ustaleń śledztwa, Piotr M. zagroził dziewczynce nożem i ta dała mu pieniądze - 40 euro. Później skrępował ją, zgwałcił i udusił kablem. Następnie próbował podpalić jej ciało, aby zatrzeć ślady zbrodni. Odkręcił też kurki z gazem, licząc na wybuch. Z mieszkania zabrał skórzaną kurtkę i trochę biżuterii - wszystko o wartości ponad 2 tys. zł. W czasie popełnienia zbrodni był pod wpływem narkotyków. (PAP)

dnt/ dsr/

13:23 06/02/22

Tagi: góry, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz