Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Droga S1 zablokowana na pasie z Cieszyna do Bielska-Białej

0
Podziel się:

#
dochodzą kolejne informacje, m.in. że trasa zostanie zablokowana także w kierunku Cieszyna
#

bEEeBDOt

# dochodzą kolejne informacje, m.in. że trasa zostanie zablokowana także w kierunku Cieszyna #

16.10. Cieszyn (PAP) - Zablokowana w kierunku Bielska-Białej jest droga ekspresowa 1 w Cieszynie (Śląskie). Strażacy rozpoczęli wypompowywanie 26 ton smoły z cysterny, która w środę rano przewróciła się po zderzeniu z osobowym BMW - poinformował rzecznik cieszyńskiej policji Rafał Domagała.

Policja zorganizowała objazdy drogą wojewódzką 938 w kierunku Pawłowic, krajową 81 do Skoczowa i dalej S1 do Bielska-Biała.

bEEeBDOv

"Po opróżnieniu cysterny policjanci zablokują drogę w obu kierunkach na czas jej podnoszenia" - powiedział Domagała. Policjant nie był w stanie określić, kiedy się to stanie. "Nie wiemy, jakie trudności napotkamy podczas przepompowania smoły" - wyjaśnił. Drogowcy szacują, że utrudnienia potrwają do wieczora.

Początkowo informowano, że ekspresówka może zostać udrożniona dopiero w czwartek, co wynikało z konieczności sprowadzenia specjalistycznej pompy z Łodzi. Zawory służące do opróżniania znajdującego się pod ciśnieniem ładunku znajdują się w miejscu trudno dostępnym. Po południu strażacy zaczęli jednak akcję, nie czekając na sprzęt.

Do wypadku doszło wskutek poślizgu BMW. Kierowca osobówki został przewieziony do szpitala. (PAP)

szf/ itm/

bEEeBDOW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)