Notowania

lato
24.09.2010 07:00

Drukarnia Naukowo-Techniczna ma 60 lat

Miliony wydrukowanych książek - podręczników akademickich, słowników, albumów, literatury pięknej, nagrody za wysoką jakość - w piątek Drukarnia Naukowo-Techniczna, która od września 2005 r. stanowi jeden z oddziałów PAP, świętuje będzie jubileusz 60-lecia.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Miliony wydrukowanych książek - podręczników akademickich, słowników, albumów, literatury pięknej, nagrody za wysoką jakość - w piątek Drukarnia Naukowo-Techniczna, która od września 2005 r. stanowi jeden z oddziałów PAP, świętuje będzie jubileusz 60-lecia. *

Gdy w 1950 r. zakład zaczynał działalność (wówczas pod nazwą Drukarnia im. Rewolucji Październikowej) należące do niej zecernia i introligatornia były jednymi z największych w Europie. Drukarnia wykonywała nie tylko zamówienia na rynek krajowy, ale - dzięki wydanemu w 1959 r. po angielsku "Atlasowi hematologicznemu", który na I Międzynarodowej Wystawie w Lipsku zdobył srebrny medal - realizowała zlecenia dla zagranicznych klientów.

12 grudnia 1990 r. Drukarnia zmieniła nazwę na Przedsiębiorstwo Państwowe "Drukarnia Naukowo-Techniczna", a 3 lutego 1999 r. została skomercjalizowana. 18 sierpnia 2005 roku Drukarnia została włączona w strukturę Polskiej Agencji Prasowej.

Dziś Drukarnia jest wciąż jedną z największych w Polsce i najbardziej rozpoznawalnych wśród klientów, mimo dużej konkurencji. DNT ma stałych klientów w Polsce i za granicami: drukuje m.in. dla Danii, Wielkiej Brytanii i Litwy.

Drukarnia Naukowo-Techniczna wykonuje na zlecenia klientów albumy, słowniki, książki naukowo-techniczne i beletrystyczne, podręczniki szkolne i edukacyjne, książki dla dzieci oraz kalendarze, czasopisma i druki reklamowe, jest czołowym w kraju producentem książek w oprawie twardej i oprawie broszurowej.

Zatrudniająca 134 osoby Drukarnia dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym: trzy maszyny zwojowe 2+2 oraz maszyny arkuszowe i nowoczesne studio graficzne. Wydział introligatorni wyposażony jest w najnowocześniejszą maszynę do zawieszania bloków w okładkę twardą o wydajności 60 egz./min oraz linię do wykonywania opraw broszurowych i oklejania bloków o wydajności 5 tys. egz. na godzinę. Drukarnia Naukowo-Techniczna w 2004 r. wdrożyła też system zarządzania jakością - od 2009 r. Drukarnia ma Certyfikat ISO 9001:2008.

Od lat Drukarnia z Mińskiej zdobywa nagrody i wyróżnienia. W ostatnich latach były to m.in. czołowe miejsca w konkursie dla wydawców na najlepiej ocenianą drukarnię, organizowanym przez Magazyn Literacki "Książki" i w rankingu miesięcznika "Wydawca".(PAP)

js/ pz/ woj/

Tagi: lato, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz