Notowania

wiadomości
25.04.2012 16:02

DSS złożył zażalenie na postanowienie sądu o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej

Firma Dolnośląskie Surowce Skalne (DSS) złożyła zażalenie na postanowienie Sądu Rejonowego w Warszawie o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej spółki - poinformował DSS w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Firma Dolnośląskie Surowce Skalne (DSS) złożyła zażalenie na postanowienie Sądu Rejonowego w Warszawie o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej spółki - poinformował DSS w komunikacie.

Przedstawiciele Sądu Okręgowego w Warszawie poinformowali PAP, że sąd drugiej instancji rozpozna zażalenie w terminie miesiąca od dnia przedstawienia mu akt sprawy, ale zażalenie prawdopodobnie nie wstrzyma procesów likwidacyjnych wynikających z wcześniejszego postanowienia Sądu Rejonowego.

"(...) 24 kwietnia 2012 roku spółka złożyła zażalenie na postanowienie Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie (...) z dnia 17 kwietnia 2012 roku o ogłoszeniu upadłości emitenta obejmującej likwidację majątku" - napisano w komunikacie.

Przedstawiciele Sądu Okręgowego w Warszawie w odpowiedzi na pytanie PAP poinformowali, że zgodnie z prawem upadłościowym i naprawczym, "zażalenie na postanowienie w sprawie ogłoszenia upadłości sąd drugiej instancji rozpoznaje w terminie miesiąca od dnia przedstawienia mu akt sprawy".

"Oba procesy przebiegają niezależnie. Sędzia - komisarz może wstrzymać likwidację, ale co do zasady nie wstrzymuje" - dodali.

Kilka dni temu DSS zapowiadał, że zamierza złożyć zażalenie, informując, że sąd na posiedzeniu niejawnym, bez wysłuchania argumentów spółki oraz jej głównych wierzycieli, podjął decyzję o postępowaniu likwidacyjnym.

Zarząd DSS utrzymuje, że "jest nadal przekonany o możliwości realizacji scenariusza restrukturyzacyjnego".

Restrukturyzacja finansowa, realizowana w postępowaniu układowym, zakłada między innymi istotne zmniejszenie zadłużenia finansowego poprzez częściową konwersję tego zadłużenia na kapitał oraz wpływ nowych środków w kwocie ok. 30 mln zł. (PAP)

morb/ kuc/ jtt/ pad/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz