Notowania

pjn
10.12.2010 16:44

Dudziński: przed końcem roku będą struktury PJN w Lubelskiem

Poseł Tomasz Dudziński, jeden z posłów parlamentarnego klubu Polska Jest Najważniejsza powiedział, że struktury tej partii powstaną na Lubelszczyźnie jeszcze przed końcem roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Poseł Tomasz Dudziński, jeden z posłów parlamentarnego klubu Polska Jest Najważniejsza powiedział, że struktury tej partii powstaną na Lubelszczyźnie jeszcze przed końcem roku.

Dudziński w rozmowie z PAP w piątek powiedział, że zgłasza się wiele osób, "będących członkami PiS jak też takich, którzy do tej pory do żadnej partii nie należeli" i chcą oni zaangażować się w tworzenie struktur partii PJN na Lubelszczyźnie. Poseł nie chciał ujawniać żadnych nazwisk.

"W najbliższym czasie będzie większe spotkanie tych osób, które chcą się w to zaangażować. Natomiast w tej chwili nie chcę ujawniać personaliów. Pierwsze nazwiska zostaną przedstawione przed końcem roku" - zapowiedział.

"Przed końcem roku wspólnie ogłosimy, kto będzie tworzył struktury ugrupowania Polska Jest Najważniejsza na Lubelszczyźnie i myślę, że będą to wtedy struktury niemal w każdym powiecie" - dodał Dudziński.

Jak podkreślił, jest jedynym byłym posłem PiS z Lubelszczyzny, który zdecydował się na opuszczenie szeregów tej partii i przystąpienie do klubu PJN. Był jednym z założycieli stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza.

Wcześniej był szefem okręgu chełmskiego PiS na Lubelszczyźnie. Decyzję o rezygnacji z członkostwa w PiS - jak tłumaczył - podjął po wykluczeniu z partii Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak przez Komitet Polityczny, na wniosek prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Dudziński podkreślił, że jego odejście z partii to "gest sprzeciwu wobec tych krzywdzących decyzji i solidarności z osobami, które najzwyczajniej w świecie na to sobie nie zasłużyły". Podkreślił przy tym, że w partii, "w której nie ma miejsca na swobodną wymianę poglądów", pozostawać dłużej nie może. (PAP)

ren/ par/ gma/

Tagi: pjn, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz