Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Duża koncentracja wojsk w Korei Północnej

0
Podziel się:

Phenian szykuje największą defiladę wojskową w swojej historii.

Duża koncentracja wojsk w Korei Północnej
(Senior Airman Jeffrey Allen<br>/CC/UNC - CFC - USFK)

Korea Północna szykuje największą defiladę wojskową w swej historii z udziałem tysięcy żołnierzy, czołgów i wyrzutni rakietowych - informuje agencja_ Yonhap _ na dwa dni przed zjazdem partii rządzącej, który może wyłonić następcę Kim Dzong Ila.

Od lipca w bazie lotniczej Mirim pod Phenianem rozmieszczono 10 tysięcy żołnierzy, którzy szkolą się w kroku defiladowym na _ wielką uroczystość narodową _ - pisze południowokoreańska agencja _ Yonhap _, powołując się na anonimowe źródła w Korei Północnej. Źródła nie podały terminu defilady. Wiadomo natomiast, że ma się ona odbyć w Phenianie.

_ - Broń szykowana na defiladę obejmuje pojazdy z wyrzutniami rakietowymi krótkiego i średniego zasięgu, broń artyleryjską i czołgi _ - powiedziało źródło północnokoreańskie. Jak dodało źródło, będzie to najprawdopodobniej _ największa defilada wojskowa _ w historii kraju.

W sierpniu południowokoreańskie Ministerstwo Obrony podało, że wykryto koncentrację wojsk w Korei Północnej w okolicy Phenianu. Licząca 1,19 mln żołnierzy armia KRLD jest jedną z pięciu największych na świecie.

We wtorek rozpocznie się w Phenianie pierwszy od 30 lat zjazd Partii Pracy Korei. Zdaniem analityków, zjazd może być przygotowaniem do przejęcia władzy od Kim Dzong Ila przez jego najmłodszego syna Kim Dzong Una.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/t78554.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/korea;polnocna;grozi;wojna;jadrowa,120,0,647800.html) Korea Północna grozi wojną jądrową _ Możemy uderzyć w każdej chwili _ - grozi reżim w Phenianie. To odpowiedź na manewry USA i Korei Płd.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t96948.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nastepca;kim;dzong;ila;jeszcze;w;tym;miesiacu,254,0,678910.html) Następca Kim Dzong Ila jeszcze w tym miesiącu Schorowanego dyktatora może zastąpić jego najmłodszy syn Kim Dzong Un.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)