Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dwa lata wojny w Syrii. 9 tysięcy poległych żołnierzy

0
Podziel się:

Syryjska organizacja obrony praw człowieka twierdzi, że w ciągu dwóch
lat wojny zginęło niemal 9 tys. żołnierzy sił rządowych.

Dwa lata wojny w Syrii. 9 tysięcy poległych żołnierzy
(Polaris/East News)

Syryjska organizacja obrony praw człowieka twierdzi, że w ciągu dwóch lat wojny między siłami reżimu prezydenta Baszara el-Asada a próbującymi go obalić rebeliantami zginęło niemal 9 tys. żołnierzy sił rządowych. Konflikt w Syrii zaczął się w marcu 2011 roku.

Mające siedzibę w Syrii Centrum Dokumentacji Przemocy śledzi wydarzenia od początku konfliktu i prowadzi obliczenia zabitych, rannych i zaginionych. Organizacja poinformowała w poniedziałek, że dotychczas zginęło dokładnie 8785 syryjskich żołnierzy.

Ten, jak pisze agencja Associated Press, rzadki raport o ofiarach po stronie sił reżimu, został zestawiony na podstawie danych ze źródeł rządu i opozycji.

AP przypomina, że na początku rewolty władze Syrii publikowały codziennie listę zabitych żołnierzy, lecz gdy konflikt się nasilił i przekształcił w wojnę domową, doniesienia o ofiarach po stronie rządowej zniknęły z mediów publicznych.

Według danych ONZ ze stycznia bieżącego roku w konflikcie w Syrii poniosło śmierć ponad 70 tys. osób.

Czytaj więcej w Money.pl
4 miliony osób natychmiast potrzebuje pomocy Sytuacja ludności cywilnej w Syrii dramatycznie się pogarsza. Jak poinformowała rzeczniczka Urzędu Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców, około czterech milionów Syryjczyków potrzebuje natychmiastowej pomocy.
Dramatyczna sytuacja uchodźców. Gdzie? Obecnie, według danych UNICEF, w Jordanii przebywa 404 739 syryjskich uchodźców, a jordańską granicę przekracza co dzień około 2 000 osób z objętego wojną domową kraju.
Tam zginęło już ponad 60 tysięcy osób Tylko w tym miesiącu w Syrii zginęło ponad 6 tysięcy osób. To najkrwawszy miesiąc od wybuchu przed dwoma laty rewolty przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)