Notowania

wiadomości
09.03.2012 18:47

Dwaj działacze Palestyńczycy zginęli w ataku lotniczym Izraela

Szef działającego w Gazie radykalnego ruchu palestyńskiego - Ludowych Komitetów Oporu - i inny działacz palestyński zginęli w piątek w ataku izraelskich sił lotniczych na ich samochód.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szef działającego w Gazie radykalnego ruchu palestyńskiego - Ludowych Komitetów Oporu - i inny działacz palestyński zginęli w piątek w ataku izraelskich sił lotniczych na ich samochód.

Wcześniej tego dnia ze Strefy Gazy wystrzelono na południowy Izrael dwie rakiety - poinformowały źródła palestyńskie.

"Nasz sekretarz generalny Zuhair Al-Kaisi był jednym z dwóch Palestyńczyków zabitych w ataku" izraelskim w Gazie - potwierdziły Ludowe Komitety Oporu w komunikacie.

Skrzydło zbrojne tej organizacji - Brygady Salaheddina - zagroziło Izraelowi "krwawą ripostą".

Armia izraelska oświadczyła w komunikacie, że "celem lotnictwa izraelskiego byli dwaj członkowie organizacji terrorystycznej Ludowe Komitety Oporu w Strefie Gazy - Zuhair Al-Kaisi i jego współpracownik Mahmud Hanani".

"Ugrupowanie to jest odpowiedzialne za przygotowanie ataku terrorystycznego, który miał być przeprowadzony w najbliższych dniach" - podała izraelska armia.

Hanani był jednym z 1027 więźniów palestyńskich uwolnionych w październiku ubiegłego roku przez Izrael w ramach wymiany za izraelskiego żołnierza Gilada Szalita, uprowadzonego ponad pięć lat wcześniej przez Hamas w Strefie Gazy. Hanani jest pierwszym z uwolnionych wtedy więźniów, który zginął w izraelskim ataku.

Al-Kaisi został wybrany na szefa Ludowych Komitetów Oporu w sierpniu ubiegłego roku, po śmierci poprzedniego sekretarza generalnego organizacji w ataku lotnictwa izraelskiego w mieście Rafah.

Pod koniec ubiegłego roku przywódca rządzącego Strefą Gazy radykalnego ugrupowania palestyńskiego Hamas Chaled Meszal nakazał swej organizacji zaprzestanie ataków na Izrael. Jednak należący do innych ugrupowań Palestyńczycy wystrzeliwują rakiety na Izrael, który odpowiada na to atakami lotniczymi.

Od początku bieżącego roku na terytorium Izraela spadło ponad 50 palestyńskich rakiet; nie wyrządziły one żadnych szkód. (PAP)

jo/ mc/

10961844 10962599

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz