Notowania

premier
15.12.2010 13:48

"Dziadowski premier" nie buduje autorytetu

Prezydent radzi politykom PiS unikać takich wypowiedzi o Donaldzie Tusku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)

Prezydent Bronisław Komorowski, komentując słowa Joachima Brudzińskiego (PiS) o _ dziadowskim premierze _ Donaldzie Tusku, powiedział, że takie wypowiedzi nie budują autorytetu Polski. _ Radziłbym tego rodzaju porównań unikać _ - dodał.

Prezydent odniósł się do słów Brudzińskiego z wtorkowego programu _ Kropka nad i _ w TVN24. _ Donald Tusk prowadzi politykę dziadowską, jest dziadowskim premierem i dlatego dzisiaj państwo polskie jest dziadowskie w swoim zarządzaniu. Właśnie takim premierem jest Donald Tusk _ - mówił Brudziński w _ Kropce nad i _ w TVN24.

Dopytywany, czy _ głowę państwa też tak ocenia _, Brudziński odpowiedział: _ oceniam go równie wysoko jak Donalda Tuska _. _ Nie podoba mi się prezydent Bronisław Komorowski _ - dodał polityk PiS.

_ - Nie kandyduję w konkursie piękności, gdzie sędzią jest pan Brudziński _ - powiedział Komorowski, proszony w Sejmie przez dziennikarzy o komentarz do słów Brudzińskiego. _ Wyrażam współczucie; pytanie tylko komu bardziej - czy panu Budzińskiemu, czy środowisku, z którego się wywodzi, czy nam wszystkim _ - dodał prezydent.

W jego ocenie, nie są to wypowiedzi _ budujące autorytet, dumę narodową _. _ Radziłbym tego rodzaju porównań unikać, czasami emocje biorą górę, a jeżeli zależy nam na tym, by nas inni szanowali na świecie, nas Polaków, nas państwo, to szanujmy się sami _ - powiedział Komorowski.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t20778.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezes;pis;premier;mogl;naruszyc;kodeks;karny,184,0,546488.html) Prezes PiS: Premier mógł naruszyć kodeks karny Zdaniem szefa PiS premier powinien trafić przed sąd albo Trybunał Stanu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/t87500.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sztuczka;ksiegowa;pozwoli;zmniejszyc;polski;dlug,143,0,725391.html) Sztuczka księgowa pozwoli zmniejszyć polski dług? Dominik Radziwiłł nie wyklucza, że rząd wymieni waluty.
Tagi: premier, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz