Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dziwne zachowanie Dorna. Trafi na dywanik u marszałka

0
Podziel się

Grzegorz Schetyna chce pytać Ludwika Dorna, czy pił alkohol.

Dziwne zachowanie Dorna. Trafi na dywanik u marszałka
(PAP/Jacek Turczyk)
bCYOfPgB

*Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna zapowiedział, że będzie chciał porozmawiać z posłem niezrzeszonym Ludwikiem Dornem na temat jego wczorajszego zachowania w Sejmie. Jednak, w ocenie marszałka, samo upublicznienie zachowania posła jest dla niego sankcją. *

Przed wczorajszymi głosowaniami w Sejmie dziennikarze chcieli porozmawiać z Dornem, jednak poseł mówił niewyraźnie, miał problemy z formułowaniem odpowiedzi. Poseł zajął następnie miejsce w ławach poselskich, w ostatnim rzędzie.

fot: PAP/Jacek Turczyk_ fot: PAP/Jacek Turczyk _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/dziwne;zachowanie;posla;ludwika;dorna,galeria,4683,0.html)Po głosowaniach Dorn już nie chciał rozmawiać z reporterami; kamery utrwaliły jak opędza się od ich towarzystwa i opuszcza budynek Sejmu. _ - Panie pośle, jak pan się czuje _, _ Panie pośle ewidentnie czuć od pana alkohol _ - nagabywali bezskutecznie Dorna dziennikarze.

bCYOfPgD

_ - Rozmawiałem właśnie z ministrem Czaplą, szefem Kancelarii Sejmu i będę chciał poprosić o spotkanie i zaprosić marszałka Dorna przed godziną 15 do siebie i porozmawiać _ - powiedział Schetyna dziennikarzom w Sejmie.

Na uwagę, że już wcześniej zdarzały się przypadki, że inni posłowie zachowywali się w podobny sposób, powiedział: _ Dlatego będę o tym rozmawiał i będę ukrócał takie zachowania _.

Sam Dorn niechętnie odpowiadał dziś na pytania dziennikarzy w sprawie czwartkowej sytuacji. _ - Była sytuacja taka, że otoczyli mnie dziennikarze, tam przy szatni, gęstym wianuszkiem i był na mojej drodze kabel. Ja nie lubię jeśli ktokolwiek, w tym dziennikarze, zachowują się tak nałaźliwie, musiałem jakoś przejść i podniosłem kable nad głowę _ - powiedział były marszałek Sejmu.

Pytany, czy pił w czwartek alkohol, czy był trzeźwy, odpowiedział: _ Bardzo się dziwię pytaniu i sposobowi w jaki jest stawiane _. Na uwagę dziennikarki, że czuła w czwartek od niego alkohol, Dorn powiedział: _ Niech pani chodzi z alkomatem _. - _ Odnoszę się do tych zarzutów tak: czegóż to dziennikarze nie wymyślą _ - dodał.

bCYOfPgJ

Dopytywany dlaczego został zaproszony na spotkanie przez marszałka Sejmu odparł. - _ Proszę się zapytać marszałka Schetyny _. _ Wszystko, co miałem do powiedzenia w sprawie incydentu przez państwa wywołanego - powiedziałem _ - oświadczył Dorn.

Wcześniej w piątek w radiu RMF FM Schetyna, pytany o zachowanie Dorna, odpowiedział: _ Zobaczymy, rzeczywiście wczoraj było dużo emocji, głosowanie emocjonujące i może to wpłynęło także na posła Dorna _.

Pytany, co się stanie, jeśli Dorn przyzna się do wypicia alkoholu, marszałek zapowiedział, że jeśli tak się stanie, to poinformuje o tym opinię publiczną.

Jednak w ocenie Schetyny, _ samo upublicznienie i opisanie _ zachowania Dorna jest sankcją dla b. marszałka Sejmu. - _ Natomiast jest pytanie, jak w przyszłości skutecznie eliminować takie zachowania z Sejmu _ - powiedział Schetyna.

bCYOfPgK
bCYOfPhe
wiadomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)