Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

EBOR chce nabyć obligacje BZ WBK

0
Podziel się

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju poinformował w czwartek, że zapisał się na
obligacje podporządkowane emitowane przez BZ WBK na sumę 100 mln euro.

bEirdsrV

*Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju poinformował w czwartek, że zapisał się na obligacje podporządkowane emitowane przez BZ WBK na sumę 100 mln euro. *

EBOR nie ujawnił, za jaką sumę zamierza nabyć te obligacje.

Obligacje podporządkowane (subordinated bond) to dług niższej rangi. W przypadku likwidacji emitenta, lub jego upadłości roszczenia jego posiadaczy zaspokajane są w dalszej kolejności. Obligacje podporządkowane obciążone są wyższym ryzykiem, ale oferują wyższy zwrot.

bEirdsrX

BZ WBK chce przeznaczyć zgromadzone środki na wzmocnienie rezerw oraz na finansowanie ekspansji akcji kredytowej dla firm zgodnie z przyjętą strategią, zakładającą, iż bank będzie czołowym kredytodawcą dla małych i średnich firm przy utrzymaniu silnej bazy kapitałowej.

BZ WBK jest jednym z największych banków w Polsce dysponującym siecią 500 oddziałów. Właściciel 70,2 proc. udziałów BZ WBK - irlandzka grupa bankowa AIB szuka nabywcy na swe udziały. Wartość transakcji oceniana jest na ok. 2 mld euro. W pierwszym półroczu br. zysk BZ WBK wyniósł 560 mln zł.

W ok. 270 różnych projektów w Polsce EBOR zainwestował ponad 4,3 mld euro i do finansowanych przez siebie projektów przyciągnął dalszy kapitał w wysokości ponad 13 mld euro. (PAP)

asw/ mki/

bEirdssy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)