Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Egipt: Nakaz zamrożenia majątku przywódców Bractwa Muzułmańskiego

0
Podziel się

Sąd w Kairze nakazał we wtorek tymczasowe zamrożenie majątku przywódców
ruchu islamistycznego, w tym Bractwa Muzułmańskiego - podała egipska agencja MENA. Sąd podtrzymał
decyzję prokuratury wydaną w lipcu, po obaleniu przez armię prezydenta Mohammeda Mursiego.

bEqEHHyt

Sąd w Kairze nakazał we wtorek tymczasowe zamrożenie majątku przywódców ruchu islamistycznego, w tym Bractwa Muzułmańskiego - podała egipska agencja MENA. Sąd podtrzymał decyzję prokuratury wydaną w lipcu, po obaleniu przez armię prezydenta Mohammeda Mursiego.

Wśród osób objętych sądową decyzją są przywódca Bractwa Muzułmańskiego Mohammed Badie i jego współpracownicy Raszad el-Bajumimi i Chairat el-Szater, biznesmen uważany za sponsora Bractwa, a także przywódca salafitów Hazim Abu Ismail oraz kaznodzieja Safwat Hegazi.

Wszyscy oni przebywają w areszcie. Badie, el-Szater i el-Bajumimi są oskarżeni o podżeganie do zabójstwa przeciwników Mursiego podczas manifestacji pod koniec czerwca. Ich proces rozpoczął się 25 sierpnia i został odroczony do 29 października.

bEqEHHyv

Jak ogłosiła prokuratura 8 września, Badie będzie miał również drugi proces z oskarżenia o podżeganie do zamieszek. W tym drugim procesie współoskarżonym będzie Hegazi.

Od czasu obalenia Mursiego 3 lipca powołane przez wojskowych tymczasowe władze Egiptu prowadzą szeroko zakrojoną kampanię przeciwko Bractwu Muzułmańskiemu i jego sojusznikom. Aresztowały około 2 tys. stronników Mursiego w ramach, jak to nazywają, walki z terroryzmem. (PAP)

awl/ ap/

14595687 14595996 14595809 arch.

bEqEHHyW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)