Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Egipt: Nowe oskarżenia pod adresem przywódcy Bractwa Muzułmańskiego

0
Podziel się

Egipska prokuratura poinformowała w niedzielę, że duchowy przywódca Bractwa
Muzułmańskiego Mohammed Badie będzie miał drugi proces z oskarżenia o podżeganie do zamieszek,
które doprowadziły do śmierci wielu protestujących.

bErcRGCZ

Egipska prokuratura poinformowała w niedzielę, że duchowy przywódca Bractwa Muzułmańskiego Mohammed Badie będzie miał drugi proces z oskarżenia o podżeganie do zamieszek, które doprowadziły do śmierci wielu protestujących.

Chodzi o zamieszki z 16 lipca towarzyszące manifestacjom organizowanym z żądaniem powrotu do władzy obalonego przez wojsko 3 lipca prezydenta Mohammeda Mursiego; zginęło wówczas siedem osób.

Daty nowego procesu jeszcze nie ustalono. Na rozprawie ma pojawić się 14 osób, w tym wysocy przywódcy Bractwa, z którego wywodzi się Mursi. Wśród współoskarżonych znajdują się Mohammed el-Beltagi, sekretarz generalny utworzonej przez Bractwo Muzułmańskie Partii Wolności i Sprawiedliwości, jeden z przywódców bractwa Essam el-Arian, wpływowy kaznodzieja Safwat Hegazi i Basem Kamel Mohammed Uda, były minister ds. zaopatrzenia w rządzie Mursiego.

bErcRGDb

Pierwszy proces Badiego, a także jego współpracowników Chairata el-Szatera i Raszada el-Bajumimiego rozpoczął się 25 sierpnia i został odroczony do 29 października. Przywódcy ci są oskarżeni o podżeganie do zabójstwa manifestujących przeciwników Mursiego, w tym przyczynienie się do śmierci ośmiu manifestantów, którzy zaatakowali w Kairze 30 czerwca siedzibę Bractwa. Oskarżeni zaprzeczają, twierdząc, że ich proces jest motywowany politycznie.

Od czasu obalenia Mursiego w starciach jego zwolenników i przeciwników, wspieranych przez siły bezpieczeństwa, śmierć poniosło ponad 1000 osób; władze aresztowały około 2 tys. stronników Mursiego w ramach, jak to nazywają, walki z terroryzmem. (PAP)

klm/ ap/

14535699 arch.

bErcRGDC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)