Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Egipt: Rada wojskowa chce wyborów we wrześniu

0
Podziel się

Najwyższa Rada Wojskowa, która przejęła władzę w Egipcie, gdy upadł reżim
prezydenta Hosniego Mubaraka, chce przeprowadzenia we wrześniu wyborów parlamentarnych - informuje
we wtorek gazeta "Al-Masry Al-Jum", powołując się na koła wojskowe.

bEhxVhmJ

Najwyższa Rada Wojskowa, która przejęła władzę w Egipcie, gdy upadł reżim prezydenta Hosniego Mubaraka, chce przeprowadzenia we wrześniu wyborów parlamentarnych - informuje we wtorek gazeta "Al-Masry Al-Jum", powołując się na koła wojskowe.

Następnie, nie później niż w ciągu trzech miesięcy, powinny się odbyć wybory prezydenckie.

Egipcjanie zaakceptowali w sobotnim referendum nowelizację konstytucji, umożliwiającą szybkie przeprowadzenie wyborów. Jednak wielu uczestników ruchu protestacyjnego, który 11 lutego doprowadził do obalenia Mubaraka, nie ukrywa rozczarowania takim obrotem rzeczy. Są przeciwni organizowaniu wyborów jeszcze w tym roku, obawiając się, że nowe partie polityczne będą miały za mało czasu na przygotowania, na czym skorzysta głównie Bractwo Muzułmańskie.

bEhxVhmL

Znowelizowana konstytucja ogranicza urzędowanie prezydenta do dwóch kolejnych, czteroletnich kadencji. Złagodzone zostały także kryteria kandydowania na najwyższy urząd w państwie. Zgodnie z dotychczasową konstytucją Egiptu, zawieszoną obecnie przez armię, kadencja prezydenta trwała sześć lat, a liczba kadencji nie była ograniczona.(PAP)

az/ ro/

8611561,arch.

bEhxVhnm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)