Notowania

egipt
11.06.2012 16:17

Egipt. Stan zdrowia Mubaraka "jest krytyczny"

Stan zdrowia byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka uległ w poniedziałek dalszemu pogorszeniu. Dwukrotnie trzeba było użyć defibrylatora.

Podziel się
Dodaj komentarz
(primeministergr/CC/Flickr)

Stan zdrowia byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka uległ w poniedziałek dalszemu pogorszeniu. Dwukrotnie trzeba było użyć defibrylatora - poinformowały źródła w szpitalu więzienia Tora, gdzie Mubarak odbywa karę dożywocia.

_ Serce Mubaraka zatrzymało się dwukrotnie. Lekarze musieli użyć defibrylatora. Chory traci i odzyskuje przytomność i odmawia spożywania posiłków _ - poinformowało źródło zastrzegające sobie anonimowość.

Wcześniej źródło w egipskim MSW utrzymywało, że stan Mubaraka jest _ krytyczny, lecz stabilny _.

Agencja Associated Press pisze, że obaj synowie Mubaraka - Gamal i Alaa - są przy ojcu. Obaj są przetrzymywani w więzieniu Tora, gdzie czekają na proces w związku z oskarżeniami o korupcję i manipulacje giełdowe.

W niedzielę Mubaraka odwiedziła w szpitalu więziennym żona Suzanne. Domagała się przewiezienia męża do lepiej wyposażonego szpitala, lecz władze utrzymują, że transport jest mało prawdopodobny, dopóki stan zdrowia chorego się nie polepszy.

Zdrowie Mubaraka bardzo się pogorszyło, gdy byłego prezydenta Egiptu sąd skazał 2 czerwca na karę dożywotniego więzienia za krwawe stłumienie ubiegłorocznych protestów, podczas których zginęło około 850 nieuzbrojonych demonstrantów.

Tagi: egipt, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz